2019.gada pirmā valmieriete – Vanesa

4.janvārī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs sveica pirmo 2019.gadā dzimušo valmierieti – Vanesu – un viņas vecākus.

Meitenīte Dzedoņu ģimenē pasaulē nāca 2.janvārī plkst.13.50. Mazulītes vecāki pastāstīja, ka Vanesa viņu ģimenē ir otrais bērniņš. Mājās mazulīti ļoti gaida vecākā māsa.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pirmajai 2019.gada valmierietei un viņas vecākiem dāvināja unikālu zeltkaļa Mārtiņa Mikāna darbnīcā darinātu sudraba karotīti ar iegravētu Valmieras simbolu – izaugsmes medaļu, kā arī Valmieras sienas kalendāru un plānotājus 2019.gadam. Tāpat Vanesai dāvāta īpaša cepurīte Valmieras krāsās ar ieadītu pilsētas nosaukumu un latviešu spēka zīmēm. Cepurītes dāvināšana jaundzimušiem valmieriešiem ir tradīcija, to saņem ikviens Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēts mazulis.

“Jau vairākus gadus pēc kārtas pirmā dzimusī valmieriete ir meitenīte, prognozēju, ka pilsētai 2019.gads būs stabils un mierīgs. Ģimenes ir pilsētas vērtība, tāpēc nemitīgi darbojamies, lai nodrošinātu tām visu nepieciešamo. Aicinu vecākus izmantot visas Valmieras sniegtās iespējas un šeit pieejamos pakalpojumus, audzinot meitenīti par kārtīgu savas pilsētas un valsts patrioti. Lai ģimenē vienmēr valda saticība un mīlestība,” sveicot Dzedoņu ģimeni, novēlēja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Lai gan pirmā dzimusī valmieriete ir meitenīte, tomēr 2019.gads Vidzemes slimnīcas Dzemdību nodaļā iesācies ar puišiem – 1.janvārī plkst.4.00 pasaulē ieradās Emīls, ceturtais bērns ģimenē, kurš deklarēts Valkas pagastā, bet līdz dienas beigām piedzimis vēl viens puisītis.

Jāpiemin, ka Vidzemes slimnīcā pērn piedzīvots jaundzimušo skaita rekords. 2018.gadā pavisam Vidzemes slimnīcā piedzimuši 1211 bērni, 579 meitenes un 632 puiši, bijuši 16 dvīņu pāri un pirmie Valmierā deklarētie trīnīši. No visiem jaundzimušajiem 239 bērni ir valmierieši. Savukārt 2017.gadā Vidzemes slimnīcā piedzima 1103 bērni, 506 meitenes un 597 zēni, bija 11 dvīņu pāri.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru