Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki, godinot Latvijas Kara flotes simtgadi, aicina 1. līdz 12.klašu skolēnus piedalīties patriotisma veicināšanas konkursā, kura balva ir komandas vizīte uz Jūras spēku kuģa ar kuģošanu jūrā.
Konkursa dalībnieki līdz šā gada 20.jūnijam ir aicināti uzfilmēt un iesniegt Jūras spēkiem radošu video sveiciena ar vēstījumu 100.gadadienā “Latvijas Kara flotei”. Par katru videoklipu būs iespēja balsot Facebook lapā un uzvarētājs tiks noteikts 10.augustā.Konkursa mērķis ir popularizēt Latvijas Kara floti, tās vēsturi, un atjaunotos Latvijas Jūras spēkus skolēnu un jauniešu vidū, kuri nākotnē vēlētos saistīt savu izglītību un karjeru ar jūrniecību un Latvijas valsts aizsardzību. Vienlaikus konkursa dalībniekiem šī būs iespēja padziļināt savas zināšanas par Latvijas armijas un Jūras spēku vēsturi.
Jau ziņots, ka 7. janvārī, Liepājā tika atklāti Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100. gadadienas pasākumi, kas norisināsies šogad un 2020. gadā. Pasākumi notiks hronoloģiski atbilstoši vēstures notikumiem visā Latvijā, atspoguļojot to vēsturisko virzību Latvijas teritorijā un izšķirošās cīņas.
1918. gada 18. novembrī svinīgā Tautas padomes sēdē tika pasludināta Latvijas neatkarība. Tomēr idejai par neatkarīgu un demokrātisku Latvijas Republiku bija gan ārēji, gan iekšēji ienaidnieki. Tāpēc gatavība veidot savu valsti Latvijas tautai bija jāpierāda un jāizcīna uzvara Latvijas Neatkarības karā, savu valsti aizstāvot ar ieročiem rokās.
Latvijas armija tika izveidota 1919. gada 10. jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919.gada 11.novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka.
1919. gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3. jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6. jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 1919. gada 10. jūlijā Pagaidu valdība oficiāli iecēla amatā pirmo armijas virspavēlnieku ģenerāli Dāvidu Sīmansonu, kurš nākamajā dienā izdeva pavēli Latvijas armijai Nr.1.
Atceroties šos nozīmīgos vēsturiskos notikumus, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki vēlas īpaši godināt to dienu piemiņu un atzīmēt Latvijas armijas un Latvijas Neatkarības kara simtgadi, organizējot plašus pasākumus visā Latvijas teritorijā, hronoloģiski virzoties no pirmajām kaujām Kurzemē līdz Latgales atbrīvošanas kaujām.
Plašāka informācija par Latvijas Neatkarības karu un Latvijas armijas 100.gadadienu pieejama Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnes sadaļā Latvijas armijai 100.