Cilvēki negrib to atzīt, bet, jo vecāki mēs kļūstam, jo vairāk mēs zaudējam veiklību. Ar vecumu atnāk gudrība, bet spēja fokusēties un atcerēties lietas sāk samazināties. Ar laiku cilvēku zaudē ātru reakciju.
Zinātnieki no Melburnas pierādīja, ka darbs līdz 30 stundām nedēļā labi attīsta cilvēka kognitīvās funkcijas, bet samazina ražīgumu un veiktspēju.
Pētījumā piedalījās 3500 sievietes un 3000 vīriešu, kuriem bija vairāk nekā 40 gadu. Pētījuma dalībnieki veica kognitīvo funkciju testu zinātnieku uzraudzībā.
Pētījums parādīja, ka cilvēkiem, kuri strādāja vairāk nekā 55 stundas nedēļā, bija lielāks kognitīvo spēju kritums, nekā tiem, kas vispār nestrādāja.
Testa autors, profesors Kolins Makkenzi sacīja, ka tests sastāv no dažādiem elementiem, kas demonstrē dalībnieku spēju skaļi lasīt, savienot burtus un ciparus tekstā un izlasīt.
Zināma intelektuālā stimulācija vecumā ir laba, piemēram, krustvārdumīklu risināšana. Bet pārmērīgai stimulācijai ir pretējs efekts.
Profesors Makkenzi norāda, ka daudzas valstis apspriež jautājumu par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, kas liek cilvēkiem strādāt ilgāk. Tomēr profesors uzskata, ka ir svarīgi samazināt darba dienu līdz 3 dienām.
Viņš saka, ka pastāv smalka robeža starp smadzeņu darbības saglabāšanu un pārmērīgu tās pārslodzi, kas rada stresu un citas negatīvas sekas. Makkenzi uzskata, ka labākais risinājums cilvēkiem, kas vecāki par 40 gadiem, ir nepilna laika darbs. Tādējādi viņi stimulēs smadzenes pietiekami, bet tās nebūs pārāk izsmeltas.
Lasi vēl: Tava zodiaka zīme pateiks, cik tev būs bērnu un kāda tu būsi kā mamma!
Makkenzi piedāvā cilvēkiem atrast balansu dzīvē, nevis sevi nomocīt, kad jau sasniegts 40 gadu vecums. Tas var atstāt izšķirošu nozīmi uz cilvēku veselibu.
Avots: