Kādos gadījumos zaļie lociņi var kaitēt tavai veselībai. Esi piesardzīgs, lietojot tos pārtikā! Kuriem labāk vajadzētu viņus izsvītrot no savas ēdienkartes

Zaļajiem lociņiem piemīt daudz īpašību, kas labvēlīgi iespaido organismu, tomēr izrādās, ka vairāku hronisku slimību gadījumā to lietošanai var būt kaitējoša ietekme.

Dietoloģe Viktorija Savicka stāsta par kādām slimībām ir runa. Viņa norāda, ka cilvēkiem, kuriem nav veselības problēmu, ir noderīgi uzturā iekļaut lociņus, lai atjaunotu asinis.

 

Daudz vitamīnu

Lociņi ir arī bagātīgs C vitamīna avots. Piemēram, neliela buntīte lociņu (5-7 stiebri) satur šā vitamīna dienas devu, kā arī vitamīnus B1 un B2, kuri uzlabo nervu un imūnsistēmas darbību.

Tomēr, neraugoties uz visām lociņu labajām īpašībām, to lietošana nav ieteicama tiem, kas cieš no asinsrites traucējumiem.

Tātad – ja tev ir tendence uz spiediena lēkāšanu un hipertoniju, tu nedrīksti iekļaut lociņus ikdienas ēdienkartē un lietot tos lielos daudzumos, jo pretējā gadījumā tas var izraisīt asinsvadu spazmas.

Lasi vēl: Sieviete 26 gadus nav izgājusi ne reizi no mājas. Tas kādos apstākļos viņa dzīvo liek ieplesties acīm

Turklāt zaļie lociņi ir bīstami cilvēkiem, kam ir nosliece uz trombu veidošanos, jo tie satur lielu daudzumu K vitamīna (100 grami lociņu satur 167 mkg K vitamīna jeb vairāk nekā 2 ieteicamās dienas devas), kurš pastiprina asins recēšanu.

Tikmēr zinātnieki min, ka lociņi un sīpoli, kā arī ķiploki samazina risku saslimt ar vēzi. Nesenā Ķīnā veiktā pētījumā atklājās, ka lociņu, sīpolu, ķiploku un puravu lietošana ikdienas uzturā palīdz samazināt kolorektālā vēža (resnās zarnas un tās piedēkļa ļaundabīgs audzējs) attīstības varbūtību.

Arī interesanti: Krāsnī cepti dārzeņi provansas gaumē ar sieru

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru