Lidostā “Rīga” noslēgušās ārkārtas situāciju mācības

Vērienīgās ārkārtas situāciju mācības, kas šodien, 28.novembrī, notika starptautiskajā lidostā “Rīga”, ir noslēgušās.

Mācībās tika pārbaudīti lidostas dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts policijas, aviokompāniju “airBaltic” un “Smartlynx” sadarbības mehānismi, reaģējot uz ārkārtas situāciju lidostā, kad gaisa kuģu sadursmes rezultātā ir cietuši un gājuši bojā pasažieri. Mācībās bija iesaistītas arī Austrumu klīniskā universitātes slimnīca un Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca.

Mācību scenārijs paredzēja imitēt divu gaisa kuģu sadursmi ar cietušajiem un bojāgājušajiem. Mācībās bija iesaistīti 190 statisti – Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti un Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas, Rīgas P.Stradiņa Universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas studenti.

Mācību ietvaros tika izspēlēta ne tikai operatīvo dienestu rīcība, veicot glābšanas darbus negadījuma vietā lidlaukā, bet arī incidentā iesaistīto pasažieru aprūpe lidostas terminālī, kā arī darbs ar “cietušo” un “bojāgājušo” pasažieru piederīgajiem un sagaidītājiem.

“Ārkārtas situāciju mācības ir ļoti būtiskas, lai nodrošinātu visu iesaistīto pušu gatavību reaģēt uz krīzes situāciju, ja tāda patiešām notiktu. Mācības ļauj pārbaudīt apziņošanas sistēmas, sadarbības mehānismus, dod pieredzi un zināšanas iesaistītajam personālam, kā arī ļauj identificēt posmus, kuros vēl nepieciešami uzlabojumi,” norāda lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

“Ar gandarījumu varu atzīt, ka mācības noritēja veiksmīgi un apliecināja lidostas un valsts atbildīgo dienestu gatavību reaģēt nopietnā ārkārtas situācijā lidostā, tomēr mācībās gūtā pieredze tiks nopietni analizēta, lai strādātu pie sadarbības mehānismu pilnveidošanas,” uzsver lidostas vadītāja.

Lidostas darbība mācību laikā netika traucēta un visi lidojumi notika pēc saraksta.

Saskaņā ar Starptautiskās Lidostu padomes (Airport Council International, ACI) pārskatu par lidostu darbības rādītājiem Eiropā 2018.gada 2.ceturksnī starptautiskā lidosta “Rīga” bija otrā Eiropas straujāk augošā lidosta.

No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 70, bet vasaras sezonā – uz 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2017.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā 6 miljonus pasažieru – 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru