Makaronus vāru tikai šādi – tie nesalīp un saglabā labu garšu pat pēc stāvēšanas ledusskapī. Izcili vērtīga recepte!

Makaroni ir otrs populārākais garnīrs pēc kartupeļiem. Radziņi, gliemežvāciņi, zvaigznītes, spirālītes – noteikti ikvienam no mums virtuvē glabājas vismaz viena paciņa minēto makaronu paveidu.

Nav liela māksla izvārīt makaronus, bet kā tos pagatavot tos tā, lai pēc vārīšanas tie nesaliptu kopā un paliktu tikpat garšīgi un ēstgribu rosinoši pat tad, ja pabijuši ledusskapī dienu vai divas?

Es jums pastāstīšu, kā es gatavoju makaronus. Ieberu makaronus verdošā sālītā ūdenī, uz 1 litru ūdens 100 gramu makaronu. Samaisu, lai tie neliptu pie katliņa. Pēc tam vāru uz vidējas uguns, laiku pa laikam apmaisot.

Vārīšanas laiku nenorādu, jo tas atšķiras atkarībā no makaronu veida, vieniem pietiek ar 1-3 minūtēm, bet citiem pat 10 minūtes ir par maz. Kad makaroni ir izvārījušies, es tos noskaloju ar parastu ūdeni.

Izleju ūdeni, kurā makaroni tika vārīti, katlā ieleju ūdeni no krāna un vairākas reizes noskaloju makaronus. Ieleju, apmaisu, izleju.

Un nav taisnība, ka augstvērtīgie A grupas makaroni (spageti un makaroni, kas izgatavoti tikai no cietajiem kviešiem) nav jānoskalo – esmu mēģinājusi – tie vienalga līp kopā, ja neveic noskalošanu. (Jāmin, ka B grupas makaronus es vispār savā ēdienkartē neiekļauju).

Tad uzlieku katliņu ar novārītajiem makaroniem uz uguns (bez ūdens) un pievienoju mazliet saulespuķu eļļas. Kārtīgi samaisu.

Turu katliņu uz uguns, laiku pa laikam apmaisot, kamēr iztvaiko atlikušais mitrums un makaroni kļūst karsti. Gatavošanas procesā pievienoju makaroniem nedaudz garšvielu.

Lasi vēl: Skaties kas zīmīgs notiks pēc 7 minūtēm. Neignorē šo lūgšanu!

Esmu izmēģinājusi un salīdzinājusi dažādas makaronu pagatavošanas metodes, bet tagad es vienmēr tos taisu tikai atbilstoši augstāk minētajām instrukcijām neatkarīgi no makaronu veida.

Tie vienmēr izdodas ēstgribu rosinoši, ļoti garšīgi un nekad nelīp kopā, pat pēc neilgas glabāšanas ledusskapī.

Avots:

zen.yandex

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru