Pazīstams mednieks man atklāja vienkāršu un efektīvu veidu odu un knišļu atbaidīšanai. Nekādi aerosoli nav jāpērk!

Tu teiksi, ka mūsdienās pasargāt sevi no odiem un knišļiem ir vieglāk par vieglu. Nopirki aerosolu, apsmidzināji sevi un aizbaidīji kukaiņus. Bet būsim godīgi, cik bieži mēs atceramies par aizsarglīdzekļiem, dodoties dabā vai uz vasarnīcu? Man personīgi tas vienmēr ir bijis liels jautājums.

Turklāt mūsdienu līdzekļiem, kas paredzēti lidojošo asinssūcēju atbaidīšanai, ir zināmi trūkumi. Pirmkārt, tiem ir īslaicīgs efekts. Pēc stundas, maksimums divām, produkts ir jālieto atkārtoti. Tāpat jāmin, ka aerosoliem piemīt specifiska ķīmiska smarža un tie var izraisīt alerģisku reakciju.

Es gribu pastāstīt par vienkāršu, drošu un efektīvu metodi, kur var izmantot aizsardzībai pret kukaiņiem, kad pavadi laiku pie dabas krūts. To man atklāja pieredzējis mednieks, cilvēks, kurš daudz laika pavada mežā.

Lasi vēl: Šajā datumā nav ieteicams apmeklēt mirušo tuvinieku kapavietas. Šai dienai jābūt mierīgai un klusai – uzzini, kurš datums tas ir

Risinājums neprasa daudz pūļu un laika, un tās galveno sastāvdaļu nevar aizmirst mājās. Jo tā jau atrodas tur, kur atradīsimies mēs. Daba mūsu labā jau ir izdarījusi visu nepieciešamo. Mums tikai jāierauga un pareizi jāpielieto tās veltes.

Lai pielietotu metodi, mums jāatrod viena no mežā visbiežāk sastopamajām sēnēm – piepe. Parasti tā aug uz bērziem. Rūpīgāk aplūko kādu vecu bērzu – pastāv liela iespēja, ka uz tā stumbra aug šī parazītiskā sēne.

Paņemam nazi un noņemam sēnes augšējo slāni. Tas var būt stingrs, bet, ja nazis ir labi uzasināts, viegli tiksim galā ar uzdevumu.

Tad mēģinām no sēnes nogriezt vairākas plānas plāksnītes. Pēc tam paņemam vienu plāksnīti un mēģinām to aizdedzināt. Tā neaizdegsies, bet lēnām gruzdēs – tāpat kā veikalā nopērkama pretodu spirāle.

Tikai atšķirībā no tās piepes dūmi ir pilnīgi dabiski – tas nozīmē, ka tie ir cilvēkam mazāk kaitīgi. Specifiska smarža ir, bet tu ātri pie tās pieradīsi un drīz vairs nepamanīsi.

Piepes dūmu radītais efekts ir tikpat spēcīgs kā veikalā nopērkamajiem līdzekļiem. Kukaiņi ātri vien pamūk kur kurais, īpaši tad, kad ir bezvējš. Ērtības labad atrodi nelielu plānu nūjiņu, uzspraud uz tās plāksnīti, aizdedzini to un iespraud zemē.

Tiesa, stiprā vējā dūmi izkliedēsies ātrāk, taču tas ir risināms jautājums. Neviens tev neliedz vējainā laikā iespraust zemē divas vai trīs nūjiņas un uzspraust uz tām piepes plāksnītes – tad neviens ods nepielidos ne tuvu.

loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru