Šie salāti ir ļoti populāri uz Jaunā gada galda, taču tos nedrīkst, ja tie ir nostāvējušies

Neatkarīgi no tā, ka Olivjē salāti vairs nav pati aktuālākā recepte, ievērojama daļa cilvēku to atstāj kā tradicionālu Jaunā gada maltīti.

Tiesa, tādā formā, kādā to radīja francūzis Lusjēns Olivjē, salātus izmēģināja maz cilvēku. Krievijā šiem salātiem ir otrais nosaukums “ziema”, un sastāvdaļas tajos nepavisam nav tādas, kādas tās bija sākotnēji.

Kaviāra un kaperu vietā daudzi sajauc vārītus kartupeļus un olas, marinējumus, gaļu vai desu, zaļos zirnīšus, sīpolus, majonēzi un burkānus. Pēdējo sastāvdaļu neizmanto visi.

Dietologi brīdina: ne tikai visiem šiem produktiem ir savstarpēji slikta saderība, bet ieradums ēst vakardienas salātus jaunā gada pirmajā dienā bieži rada negatīvas sekas.

Maskavas dietoloģe Anna Galicina runā par vēlēšanu komisijas locekļu masveida saindēšanās ar Olivjē salātiem. Pēc veikalā nopirktiem Olivjēsalātiem slimnīcā tika nogādāti vairāk nekā desmit cilvēki. Dietoloģe skaidro, ka ēdienu ar majonēzi pēc pagatavošanas var ēst tikai pirmās divas stundas. Maz ticams, ka kāds veikals pēc šī laika izmetīs gatavus salātus.

Divas stundas lietošanai tiek atvēlētas arī mājās gatavotiem salātiem, saka Botkinas slimnīcas galvenais ārsts Aleksejs Jakovļevs. Tas attiecas uz gadījumiem, kad salātus uzglabā istabas temperatūrā. Runājot par ledusskapi, Olivjē jānovieto aukstā vietā, taču pat tur salāti var stāvēt ne ilgāk kā dienu. Tad ēdiens nav derīgs ilgstošam patēriņam.

Sanktpēterburgas epidemioloģiskās uzraudzības nodaļas vadītāja Irina Šingerijauzskata, ka ir svarīgi pievērst uzmanību produktiem, kas tiek izmantoti salātos. Tas, ka viņiem visiem vajadzētu būt svaigiem, pat netiek apspriests. Bet saimnieces bieži pieļauj rupjas kļūdas. Piemēram, viņasnovieto veikala olas iepakojumā uz kopējā galda. Olas var saturēt salmonellu, kas viegli migrē uz kaimiņu produktiem un strauji vairojas.

Vēl viens noteikums, par kuru runā Irina Šingerija, nevajag pārēsties. Infekcijai ar to pašu salmonellu ir noteikts minimālais slieksnis, pie kura slimība pat neattīstās. Bet, ja jūs ēdat milzīgas porcijas, saindēšanās kļūs neizbēgama.

Pret pārēšanos brīdina arī Maskavas dietoloģe Jeļena Ostrovskaja. Tajā pašā laikā viņa uzskata par īpaši bīstamu liela daudzuma Olivjē salātu lietošanu. Tas ir saistīts ar salātu sastāvdaļu dažādību, no kurām katrai ir noteikts glabāšanas laiks.

Galvenās briesmas, pēc ārsta domām, ir majonēzē, kas pati par sevi ir ļoti smags ēdiens, un kombinācijā ar citiem produktiem tas rada smagu triecienu gremošanas sistēmai. Lai mazinātu smagas sekas, Jeļena Ostrovskaja ierosina desu aizstāt ar vārītu vistas krūtiņu un samazināt majonēzes daudzumu.

Lasi vēl: Cilvēks pavisam drīz mirs, ja esi ievērojis šo uz viņa kājām. Iespējams šis jums nav nekas jauns

Sīpols visātrāk bojājas salātos . Pēc tā desas un gaļas produkti, pēc tam kartupeļi un olas kļūst nelietojamas. Maskavas apgabala Pārtikas higiēnas uzraudzības nodaļas vadītāja Nadežda Raeva apgalvo, ka pat ievērojot visus glabāšanas standartus, šos salātus nekad nevajadzētu lietot 12 stundas pēc to pagatavošanas un pārstrādes. Tie kļūst vienkārši indīgi, saka eksperts.

Avots:

news

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru