Tā saucamais “nāves trīsstūris” uz sejas – kādēļ to nekādā gadījumā nedrīkst aiztikt ar rokām

Daudzi no jums noteikti ir dzirdējuši par “nāves trīsstūri” uz sejas – ļoti jutīga un ārkārtīgi viegli inficējama sejas daļa. Taču reti kurš no mums zina, kas tieši tas tāds ir un kur to ir iespējams atrast.

 

Trīsstūris atrodas šādā sejas zonā: mute, deguns un deguna-lūpu grumbas jeb iedobes, kas veidojas no deguna līdz lūpu kaktiņiem. Tieši šajā vietā atrodas visvairāk asinsvadu, kuriem nav vārstu.

 

Nāves trīsstūris uz sejas

Caur šo vietu organismā iekļuvušās infekcijas nonāk pa taisno galvas smadzenēs, kas savukārt var radīt virkni visdažādāko veselības problēmu vai sarežģījumu, reizēm pat ļoti letālu iznākumu.

Ne velti dermatologi ceļ trauksmi par to, ka šīs vietas noteikti nevajadzētu aiztikt ar rokām.

Lasi arī: Laulības slēgšanai piemērotākie mēneši: kad vislabāk oficiāli noformēt attiecības, lai ģimene būtu laimīga

Tieši uz rokām atrodas visvairāk baktēriju, par kurām reizēm cilvēki nemaz nenojauš. Ir trīs galvenās problēmas, kas var rasties šajā galvas vietā: furunkuļi, pinnes un deguna matiņi.

 

Aplūkosim katru no tām daudz detalizētāk un uzzināsim PRECĪZI, kā sevi pasargāt.

 

Furunkuļi

To rašanās iemesls saistīts ar tauku dziedzeru aizsērēšanos, kas ar laiku iekaist. Zem ādas uzkrājušies netīrumi un baktērijas neiet laukā no zemādas.

Var droši teikt, ka furnukuļi ir visbīstamākā dermatoloģiskā problēma, ar kuru var saskarties ikviens no mums. Furunkuļu atvēršana pašu spēkiem ir kategoriski aizliegta – labāk pēc palīdzības vērsties pie ārsta. Ļoti bieži šādos gadījumos tiek izmantotas kompreses uz nakti un ihtiola ziede.

Šai ziedei piemīt spējas izvilkt strutas no zemādas, bet pēc šādas procedūras veikšanas būs nepieciešams attīrīt un apstrādāt šīs ādas zonas ar spirtu.

 

Šķir otru lapu, lai uzzinātu vēl vairāk 

 

Melnie punktiņi jeb pinnes

Medicīnā melnie punktiņi jeb pinnes tiek saukti par komedoniem. Melnā pinne ir matu folikulas paplašinātā atvere, pildīta ar tauku sekrētu un raga zvīņām tumši brūnā vai melnā krāsā, kas no malas redzama melna punkta veidā.

Problēma ir tāda, ka piņņu izspiešanas gadījumā visi netīrumi nevis iznāk uz āru, bet daļa no tiem iekļūst asinīs. Lai attīrītu seju no komedoniem, parasti cilvēki dodas uz skaistumkopšanas saloniem sejas ādas attīrīšanai vai arī izmanto speciālās sejas maskas.

Populāro melno masku pret pinnēm var pagatavot arī mājās pats, izmantojot ūdeni, želatīnu un aktivēto ogli.

Procedūras veikšana ir pavisam vienkārša – pirms tam nepieciešams ādu attīrīt un panākt, ka atveras poras, bet pēc tam ir jāattīra seja ar līdzekli, kas panāks poru sašaurināšanos.

 

Degunā esošie matiņi

Nav nekā slikta, ka cilvēkam degunā ir matiņi. Lai gan tie reizēm neizskatās estētiski pievilcīgi, tie pilda caur degunu ieelpotā gaisa attīrīšanas funkciju, strādājot kā gaisa filtri.

Lasi arī: Laulības slēgšanai piemērotākie mēneši: kad vislabāk oficiāli noformēt attiecības, lai ģimene būtu laimīga

Ārsti neiesaka deguna matiņus izraut vai nogriezt, jo tas var izraisīt saslimšanu. Izmantojiet speciālus trimmerus degunam, kas palīdzēs mazliet samazināt matiņu garumu, turklāt darīs to saudzīgā veidā.

loading...

Pievienot komentāru