“Ošukalns” atklāj modernāko koksnes apstrādes līniju:
koksnes termiskās apstrādes kalti
Investējot teju divus miljonus eiro, Jēkabpils uzņēmums SIA “Ošukalns” nodevis ekspluatācijā vienu no mūsdienīgākajām koksnes apstrādes tehnoloģiskajām iekārtām – koksnes termiskās modifikācijas kalti. Šī koksnes apstrādes tehnoloģija paredz koksnes žāvēšanu, uzkarsējot to 180 – 230 grādu temperatūrā. Šādas tehnoloģijas izmantošana ļauj ievērojami uzlabot koksnes materiāla īpašības tālākajā kokmateriāla izmantošanas procesā, tostarp – mēbeļu ražošanā, terašu būvniecībā, grīdas segumu, vannas istabu un saunu iekārtošanā, māju apšuvumā un citās vietās, kur nepieciešami augstvērtīgi kokmateriāli.
Koksnes termiskās modifikācijas procesā, karsējot kokmateriālus, notiek vairāki savstarpēji saistīti ķīmiskie procesi, kas padara iegūtu kokmateriālu daudz noturīgāku pret mitrumu – samazinās koksnes spēja absorbēt mitrumu, kas tālākajā kokmateriāla “dzīves ciklā” samazina materiāla uzbriešanas un sarukuma iespējamību par teju 60 procentiem. Koksnes karsēšanas rezultātā tiek karbonizēti brīvie cukuri, padarot koksni daudz izturīgāku pret koksnes sēnīti, tādējādi palielinot bioloģisko noturību pret puvi. Turklāt termiskās modifikācijas procesā koksne iegūst silti brūnu nokrāsu, padarot materiālu vizuāli pievilcīgāku. Nav mazsvarīgi, ka process ir ekoloģisks, jo visā tehnoloģiskajā ciklā tiek izmantots vienīgi ūdens un augsta temperatūra. Koksnes termiskās modifikācijas procesā iegūtajam kokmateriālam ir visplašākais pielietojums – gan āra, gan iekšdarbiem dzīvojamo, biznesa un ražošanas ēku apdarē, mēbeļu ražošanā, kā arī citās jomās, kur nepieciešams izmantot kokmateriālus. Koksnes termiskās modifikācijas kalte piedāvā mūsdienīgu risinājumu, vizuāli estētisku, izturīgu un ilgmūžīgu materiālu ražošanā, turklāt SIA “Ošukalns” pašlaik ir viens no nedaudziem uzņēmumiem Baltijā un Austrumeiropas reģionā, kas var piedāvāt šo tehnoloģiju saviem klientiem.
SIA “Ošukalns” ir viens no lielākajiem lapu koku apdares materiālu ražotājiem Austrumu un Centrālajā Eiropā, uzņēmuma pārstrādātā apaļkoka produkcijas apjoms ir vairāk nekā 70 tūkstoši kubikmetru gadā, bet uzņēmuma pieredze šajā jomā ir vairāk nekā 25 gadi. Uzstādītās koksnes termiskās modifikācijas kaltes līnijas tiešās investīcijas ir 1,7 miljoni eiro.