Franču uzņēmējs Bernārs Ārno brīdināja, ka tirdzniecības saspīlējums ar ASV varētu radīt postījumus Eiropas uzņēmumiem, kritizējot Briseles sarunu prasmes.
Francijas luksusa konglomerāta LVMH valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Bernārs Ārno ceturtdien aicināja izveidot brīvās tirdzniecības zonu starp Eiropas Savienību un ASV un sacīja, ka neatrisināta tirdzniecības spriedze var nopietni kaitēt Eiropas rūpniecībai.
Viņa izteikumi pēc prezidenta Donalda Trampa paziņotajiem tarifiem, šķiet, atkārtoja līdzīgu Īlona Maska aicinājumu 5. aprīlī izveidot nulles tarifu zonu starp ASV un ES. ES jau sen ir centusies panākt “nulle pret nulli” tirdzniecības nolīgumu, abām pusēm atlaižot tarifus, taču Tramps šo piedāvājumu ir noraidījis.
Uzstājoties LVMH ikgadējā akcionāru sapulcē, Ārno sacīja, ka Eiropas līderiem vajadzētu “gudri” risināt sarunas ar ASV administrāciju un valstu valdībām būtu jāuzņemas ievērojamāka loma, nevis jāatstāj sarunas tikai Briseles, ES “birokrātiskās varas” centra, rokās.
Francijas LVMH jau vairākus gadu desmitus ir bijusi pasaulē dominējošā luksusa grupa — pazīstama ar tādiem produktiem kā Moët & Chandon Champagne, Hennessy Cognac, Louis Vuitton rokassomas un Dior smaržas, taču šonedēļ zaudēja savu titulu kā pasaulē lielākā luksusa kompānija konkurentam Hermès.
“Eiropu nepārvalda politiska vara, bet gan birokrātiska vara, kas pavada savu laiku, izdodot noteikumus, kas diemžēl tiek uzspiesti visām dalībvalstīm un kas soda mūsu biznesa sektorus,” sacīja 76 gadus vecais vadītājs.
Eiropas Komisija, ES izpildvara, risina tirdzniecības darījumus visu 27 dalībvalstu vārdā. Bloks ir lielākais tirdzniecības uzņēmums pasaulē.
LVMH akcijas šīs nedēļas sākumā kritās par 7,8% pēc negaidīta pārdošanas apjoma krituma pirmajā ceturksnī.
Ārno sacīja, ka uzņēmums var būt spiests paplašināt darbību ASV: “Mēs būtu spiesti palielināt savu ražošanu Amerikā, lai izvairītos no tarifiem, ja Eiropai neizdosies vienoties ar izlūkdienestiem,” viņš sacīja.
2019.gadā LVMH daļu savas ražošanas pārcēla uz ASV, Trampa pirmā pilnvaru termiņa laikā atverot Louis Vuitton darbnīcu Alvarado, Teksasā. Tramps un Ārno kopā apceļoja objektu, reklamējot to kā ASV ražošanas atdzimšanas simbolu.
Taču ceturtdien Ārno atzina, ka Teksasas ražotne ir uzrādījusi sliktākos rādītājus. Saskaņā ar sanāksmē iesniegtajiem dokumentiem ASV veido 25% no LVMH kopējā pārdošanas apjoma.
Ārno arī kritizēja Francijas ierosinātos uzņēmumu ienākuma nodokļa palielinājumus, nosaucot tos par “nodokli “Ražots Francijā”” un brīdināja, ka tie varētu mudināt uzņēmumus pārcelties uz ārzemēm.
Viņš slavēja ASV modeli, minot zemākus nodokļus un valsts atbalstītas rūpnieciskās investīcijas.
“Kad jūs atgriežaties Francijā pēc dažām dienām, kas pavadītas ASV, tā ir nedaudz auksta duša,” viņš teica. Tomēr opozīcija uzskata, ka “bagāto nodoklim” būs liels pienesums.
“Nodoklis 2% apmērā Francijas īpaši bagāto cilvēku bagātībai varētu dot līdz pat 25 miljardus eiro gadā,” sacīja grupas 350.org pārstāve Fanija Petitbona. “Tas būtu pietiekami, lai ieguldītu sabiedriskajos pakalpojumos un paātrinātu enerģētikas pāreju, kas sniedz labumu visiem.”
Great post! I really enjoyed reading this and learned a lot. Thanks for sharing!