Ķīnas eksportētāji meklē jaunus tirgus, lai kompensētu ASV tarifu ietekmi tirdzniecības konflikta laikā

Ķīnas eksportētāji ir sākuši meklēt jaunas iespējas, lai iekļūtu globālajos tirgos, ņemot vērā notiekošo tirdzniecības konfliktu ar ASV.

Galvenais ir tirdzniecības gadatirgi, kur daudzi var demonstrēt savus produktus un izveidot pārdošanas kanālus, lai kompensētu tarifu ietekmi, ar galamērķi atrast citas iespējas ārpus tradicionālajiem tirgiem, piemēram, ASV.

No vairākām tirdzniecības izstādēm divas galvenās gadatirgi — Kantonas gadatirgus un Ķīnas Starptautiskais patērētāju produktu Expo (CICPE) — kalpo kā galvenās platformas uzņēmumiem.

Šī gada Kantonas gadatirgus Ķīnas dienvidu metropolē Guandžou, Guandunas provincē, ir ļoti pieprasītas Ķīnas eksportētāju vidū, kuri cer izveidot jaunas biznesa attiecības alternatīvos tirgos.

“Mēs noteikti paplašināsim savus tirgus ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm. Šobrīd šim produktam ir galvenā uzmanība. Tam ir aktuālas funkcijas. Klienti no Polijas un Nīderlandes vēlējās parakstīt ar mums ekskluzīvu izplatīšanas līgumu tieši šeit,” sacīja izstādes dalībnieks Tans Šoušens.

Papildus pārdošanas apjoma paplašināšanai Ķīnas eksportētāji arī investē aizjūras ražotnēs, lai stiprinātu savu klātbūtni pasaules tirgos.

Meklējumi dažādot un saglabāt tirgu

“Mēs plānojam ieguldīt 10 miljonus juaņu (apmēram 1,37 miljonus ASV dolāru) ārzemju rūpnīcu celtniecībā. Faktiski mēs jau esam atraduši vietējos piegādātājus būtiskām sastāvdaļām, piemēram, plastmasai, SMT (virsmas montāžas tehnoloģija) ielāpiem un iepakojuma materiāliem, piemēram, krāsu kastēm,” sacīja izstādes dalībnieks Huangs Shuyu.

Kantonas gadatirgus organizatori apgalvo, ka šogad izstādē, kas norisināsies līdz 5. maijam, piedalās aptuveni 31 000 uzņēmumu, kas ir par gandrīz 900 vairāk nekā iepriekšējā.

Tikko noslēgtajā CICPE sanāksmē daudzi Ķīnas eksportētāji mēģināja dažādot savus zīmolus un piegādes ķēdes, cerot nodrošināt to noturību neparedzamā tirdzniecības vidē.

Daži uzņēmumi ievieš patentētus zīmolus, kas pielāgoti konkrētiem starptautiskajiem tirgiem un lai paplašinātu savu vietējā tirgus daļu.

“Mēs sākām laist klajā savus zīmolus pagājušajā gadā, un šie produkti ir bijuši ļoti labi Krievijas tirgū,” sacīja Ran Yan, izstādes dalībnieks.

Neraugoties uz tirdzniecības traucējumiem, daudzi izstādes uzņēmumi joprojām ir apņēmības pilni globālai ekspansijai “Mēs neesam atteikušies no globālā rūpnieciskā izkārtojuma mūsu vispārējās zīmola stratēģijas ziņā,” sacīja Li Rongšens, sacīja viens izstādes dalībnieks.

ASV un Ķīna ir ieslodzīta tirdzniecības strīdā, kurā Vašingtona ir noteikusi tarifus vairāk nekā 145 procentu apmērā Ķīnas precēm, kas tiek ievestas ASV.

Martā Ķīnas eksports pieauga par 12,4%, uzņēmumiem steidzoties pārspēt tarifu paaugstināšanu, un analītiķi prognozē krasus neveiksmes.

 

Pievienot komentāru