Eiropas tirgi pieaug, Trampam gatavojoties tarifu samazinājumam auto detaļām

Baltais nams ir apstiprinājis prezidenta Trampa plānu samazināt tarifus auto detaļām Amerikā ražotām automašīnām tikai dažas dienas pirms 25% importa nodevu atbrīvojuma termiņa beigām. Pasaules tirgi turpina savu nedēļu ilgo uzvaru sēriju.

Trampa administrācija ir paziņojusi par tarifu atvieglojumiem auto detaļām pēc intensīvas rūpniecības līderu lobēšanas. Pirmdien Baltā nama amatpersonas apstiprināja prezidenta Trampa plānu samazināt tarifus auto detaļām ASV ražotajām automašīnām, kā pirmo reizi ziņoja The Wall Street Journal.

Administrācija arī neļaus autoražotājiem maksāt tarifus papildus esošajām nodevām, piemēram, tērauda un alumīnija nodevām. Paredzams, ka prezidents parakstīs deklarāciju, kas apstiprina izmaiņas, jau otrdien.

“Prezidents Tramps veido svarīgas partnerattiecības gan ar vietējiem autoražotājiem, gan mūsu lielajiem amerikāņu strādniekiem,” teikts tirdzniecības sekretāra Hovarda Lutnika paziņojumā.

“Šis darījums ir liela uzvara prezidenta tirdzniecības politikai, atalgojot uzņēmumus, kas ražo vietējā tirgū, vienlaikus nodrošinot skrejceļu ražotājiem, kuri ir pauduši apņemšanos investēt Amerikā un paplašināt savu vietējo ražošanu.”

Lēmums sasaucas ar Trampa norādi aprīļa vidū, ka viņš vēlas “palīdzēt automobiļu uzņēmumiem”, dodot tiem “mazliet laika”, lai detaļu ražošanu pārceltu uz iekšzemes tirgu.

Tramps līdz 3. maijam bija atbrīvojis auto rezerves daļas no 25% tarifiem. Daži lielākie ASV autoražotāji, piemēram, Tesla un Ford, ir vai nu apturējuši plānus jaunu modeļu masveida ražošanai, vai apturējuši sūtījumus uz Ķīnu atbildes tarifu dēļ.

Tramps ir veicis virkni apgriezienu, kopš mēneša sākumā paziņoja par savstarpēju tarifu piemērošanu visām valstīm. Pieaugošās nenoteiktības apstākļos investori paātrināja ASV aktīvu izkraušanu, ekonomistiem brīdinot par strauju ekonomikas lejupslīdi, ko izraisījis globālais tirdzniecības konflikts.

Šā mēneša sākumā Tramps arī atbrīvoja elektroniskos izstrādājumus no savstarpējiem tarifiem pēc ievērojamas Apple akciju izpārdošanas. “Es nesen palīdzēju Timam Kukam un visam šim biznesam,” viņš sacīja žurnālistiem.

Pirmdien Ķīna kārtējo reizi noliedza jebkādas notiekošās sarunas par tarifiem ar ASV, lai gan Tramps vairākkārt ir apgalvojis, ka tirdzniecības sarunas notiek. Valsts kases sekretārs Stots Besents intervijā telekanālam CNBC sacīja, ka “Ķīnas ziņā ir deeskalēt” tirdzniecības konfliktu.

Neskatoties uz to, Trampa administrācija, šķiet, mīkstina savu stingro tarifu nostāju, turpinot veicināt atvieglojumu ralliju pasaules tirgos pirms lielo ASV tehnoloģiju uzņēmumu ziņojumiem vēlāk šonedēļ.

Turpinoties globālajam rallijam, Eiropas tirgi atveras augstāk

Šīs ziņas, kā jau gaidīts, pacēla Eiropas fondu tirgus. 09:15 pēc CEST Vācijas DAX bija palielinājies par 0,46%, Euro Stoxx 50 pieauga par 0,33%, CAC 40 bija par 0,06% augstāks un FTSE 100 bija palielinājies par 0,11%.

Arī pasaules akciju tirgi otrdienas Āzijas sesijā palielināja savu atsitienu. 5:30 pēc CEST Japānas Nikkei 225 pieauga par 0,38%, Austrālijas ASX 200 pieauga par 0,96%, Honkongas Hang Seng indekss pieauga par 2%, bet Dienvidkorejas Kospi pieauga par 0,63%. Volstrītā arī ASV fjūčeru cenas bija augstākas – Dow Jones pieauga par 0,12%, S&P 500 pieauga par 0,16%, bet Nasdaq pieauga par 0,22%.

Tomēr eiro kurss attiecībā pret ASV dolāru Āzijas sesijas laikā vājinājās, jo noskaņojums bez riska turpināja izzust, parādoties ASV un Ķīnas tirdzniecības konflikta deeskalācijas pazīmēm. Pieprasījuma atkāpšanās izraisīja spiedienu uz tradicionālām drošām valūtām, tostarp eiro un Šveices franku, bet arī zelta vērtība strauji saruka.

5:46 pēc Centrāleiropas laika eiro/USD pāris otrdienas sesijā bija nokrities par 0.37%, bet pāris USD/CHF – par 0.55%. Arī tūlītējais zelts samazinājās par 1% līdz 3311 ASV dolāriem par unci pēc pirmdienas pieticīgā atlēciena.

 

COMMENTS

Pievienot komentāru