Aizsardzības ministrs tiksies ar ASV vēstnieku Latvijā

Pirmdien, 28.septembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar ASV vēstnieku Latvijā Džonu Kārvailu (John Carwile), lai pārrunātu reģionālās drošības situāciju, kā arī abu valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā un NATO ietvaros.

Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm. Kopš 2014.gada ASV bruņotie spēki rotācijas kārtībā uzturas Baltijas valstīs mācību operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

2018.gadā Latvija un ASV parakstīja starpvaldību līgumu par četru jaunu helikopteru UH-60M “Black Hawk” iegādi, kas ir svarīgi ne tikai bruņoto spēku uzdevumu veikšanai, bet arī civilo funkciju nodrošināšanai.

Sadarbība starp Latviju un Mičiganas Nacionālo gvardi ASV Valstu partnerības ietvaros veiksmīgi turpinās jau vairāk nekā 25 gadus, un tā ir sniegusi būtisku ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes attīstībā, palīdzot attīstīt un testēt lidlauka spējas gaisa kuģu uzņemšanā, kā arī apmācot speciālistus.

Tāpat ASV ir sniegušas atbalstu Latvijai dažādu militāro atbalsta programmu ietvaros, piegādājot Nacionālo bruņoto spēku attīstībai tādu būtisku ekipējumu kā sakaru līdzekļus, nakts redzamības ierīces un transportlīdzekļus. ASV Eiropas Atturēšanas iniciatīvas ietvaros ASV ir sniegušas ieguldījumu Latvijas militārās infrastruktūras attīstībā.

Jau ziņots, ka šogad ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecība Eiropā sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā īstenojusi četrus Civilās sadarbības programmas projektus, dāvinot Latvijas valsts iestādēm dezinfekcijas līdzekļus un individuālās aizsardzības līdzekļus Covid-19 izplatības ierobežošanai.

ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs regulāri sadarbojas ar Latvijas valsts iestādēm, pašvaldībām, skolām, pansionātiem un bērnu namiem. Kopš 2007.gada ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Latvijā īstenojis vairāk nekā 46 Civilās sadarbības programmas projektus, kuru finansējums pārsniedz deviņus miljonus eiro. Projekti īstenoti sadarbībā ar vietējiem uzņēmumiem, tādējādi sekmējot Latvijas tautsaimniecības attīstību.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru