Bērns intelektu pārmanto tikai no mātes. Vīrieši, meklējiet gudras sievas!

Var šķist pārsteidzoši, bet pētnieki ir noskaidrojuši, ka bērns savas prāta spējas manto no mātes, savukārt viņa tēva gēni tajā nav iesaistīti. Bērns manto mātes intelektu tāpēc, ka gēni, kas ir saistīti ar intelektuālo potenciālu, atrodas X hromosomā, kas tiek saņemta no sievietes.

Eiropas zinātnieki ir atklājuši, ka X hromosoma ir atbildīga par bērnu kognitīvo spēju līmeni. Tā kā sievietes DNS sastāv no 22 X hromosomu pāriem, var secināt, ka bērns savu intelekta līmeni saņem no mātes.

Pētnieki ir atraduši tā dēvētos nosacītos gēnus. To izturēšanās atšķiras atkarībā no izcelsmes. Ja cilvēks šos gēnus mantojis no mātes, tie darbojas kā paredzēts, ja no tēva – tie neaktivizējas.

Eksperimentālā veidā zinātnieki ievadīja mātes gēnus pelēm. Izmēģinājuma dzīvniekiem izauga liela galva, bet ķermenis palika mazs. Savukārt viņu smadzeņu tilpums vairākas reizes pārsniedza normu. Ja pelēm tika ievadīts tēva gēns, radās pretējs efekts.

Tālāk zinātnieki nolēma veikt pētījumu ar cilvēkiem. Eksperti aptaujāja 12 tūkstošus 686 jauniešus vecuma grupā no 14 līdz 22 gadiem. Tika ņemti vērā arī tādi rādītāji kā sociālekonomiskais statuss un rase.

“Mēs nonācām pie secinājuma, ka galvenais cilvēka intelekta līmeņa rādītājs ir atkarīgs no viņa mātes IQ līmeņa,” paziņoja zinātnieki.

Lasi vēl: Šie ir tie 3 gada mēneši, kurā piedzimst bērni ar visgrūtāko un nešpetnāko raksturu

Tomēr ir arī izpētīts, ka ģenētika ietekmē tikai 40–60% no cilvēka intelekta – pārējo nosaka vide un dzīvesveids.

Avots:

esotericblog

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru