Bruņoto spēku komandieris darba vizītē apmeklē Baltkrieviju

No 18. līdz 20. augustam Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš pēc Baltkrievijas bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieka un aizsardzības ministra vietnieka ģenerālmajora Oļega Belokoņeva (Oleg Belokonev) uzaicinājuma darba vizītē uzturēsies Minskā, Baltkrievijā, lai pārrunātu valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā un reģiona drošības situāciju.

“Ir būtiski veidot atvērtu un jēgpilnu dialogu, kas balstīts uz cieņpilnām kaimiņu attiecībām, risinot diezgan būtiskus jautājumus, kuri saistīti ar militāro jomu, tādējādi sekmējot sadarbības attīstību valstiskā līmenī,” norāda ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, vēršot uzmanību, ka 2018.gada vasarā Talsu novada Valdgales pagasta kūdras un meža ugunsgrēka dzēšanā piedalījās ne tikai Latvijas bruņoto spēku un Valsts robežsardzes helikopteri, bet arī Baltkrievijas bruņoto spēku helikopteri.

2016. gada decembrī Latvijas un Baltkrievijas Aizsardzības ministrija parakstīja vienošanos par sadarbību aizsardzības jomā, tādējādi stiprinot valstu divpusējās attiecības. Vienošanās paredz veicināt valstu sadarbību tādās jomās kā starptautiskā drošības un aizsardzības politika, gaisa telpas novērošana, NATO programmas Partnerattiecības mieram aktivitātes, militārā medicīna, kā arī vides aizsardzība, kultūras un sporta aktivitātes bruņotajos spēkos.

Tāpat sekmīga bijusi valstu sadarbība bruņojuma kontroles jomā. Lai palielinātu atklātumu un uzticību kaimiņvalstu starpā, 2004. gadā Latvija un Baltkrievija noslēdza divpusēju vienošanos par papildu uzticības un drošības pasākumiem. Šī vienošanās paredz papildu bruņojuma kontroles vizīšu uzņemšanu, detalizētāku informācijas apmaiņu par bruņotajiem spēkiem, ekspertu tikšanos un militāro mācību apmeklējumus.

Jau ziņots, ka no 14. līdz 16.augustam Latvijas bruņojuma kontroles inspektoru delegācija trīs virsnieku sastāvā uzturējās Baltkrievijā, lai veiktu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) bruņojuma kontroles novērtējuma vizīti.

Latvijas pārstāvji veica novērtējuma vizīti Baltkrievijas bruņoto spēku 6.atsevišķajā mehanizēto kājnieku brigādē Grodņā. Vizītes mērķis ir pārbaudīt, vai ikgadējā EDSO iesniegtā vispārējā militārā informācija par vienību atbilst ziņotajam.

EDSO bruņojuma kontroles novērtējuma vizīte norisinājās saskaņā ar Latvijas un Baltkrievijas divpusējo līgumu par papildus uzticības un drošības pasākumiem.

Tāpat Baltkrievija veic bruņojuma kontroles novērtējuma vizītes Latvijā, un šogad vizīte norisinājās no 29. līdz 31.jūlijam Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažu bāzē.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru