Deputāti: Latvijas augstskolām jābūt starp 500 labākajām pasaulē

Latvijas vadošajām universitātēm ir skaidrs nākotnes redzējums, kas ir aktuāls turpmākajai izglītības un zinātnes attīstībai.

Atbilstoši tam jāpilnveido Nacionālais attīstības plāns 2021.-2027.gadam, lai veicinātu Latvijas augstskolu iekļūšanu starp 500 labākajām pasaules augstskolām, pēc Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas izbraukuma vizītes uz Latvijas Universitātes jaunatklāto Zinātņu māju pirmdien, 18.martā, sacīja komisijas priekšsēdētāja biedre Inese Ikstena.

Izbraukuma vizītē deputāti tikās ar Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvjiem un iepazinās ar universitāšu attīstības redzējumu.

“Nacionālā attīstības plāna 2014.-2020.gadam uzstādījumi, kas attiecas uz augstāko izglītību, ir labi, taču pārāk plaši interpretējami. Tādēļ Nacionālajā attīstības plānā 2021.-2027.gadam ir jāieraksta konkrēti un izmērāmi mērķi, un viens no tādiem būtu, ka trim Latvijas augstskolām jābūt pasaules 500 augstskolu topā,” uzsvēra I.Ikstena.

Lai to sasniegtu, nepieciešams veikt virkni pasākumu, piemēram, jāatjauno profesūra, jāpalielina maģistra un doktorantūras studijās studējošo īpatsvars, jāievieš jauns, mūsdienīgs doktorantūras modelis un jāparedz finansējums aptuveni 150 miljoni eiro gadā katrai universitātei ar nosacījumu, ka to izmanto mērķtiecīgām programmām, vienisprātis bija universitāšu pārstāvji.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru