Diskutēs par rūpnieciskās zvejas aizliegšanu Burtnieku ezerā

Otrdien, 3.novembrī, Burtnieku kultūras centrā norisināsies konference “Burtnieks 2022”, kuras laikā diskutēs par rūpnieciskās zvejas nākotni Burtnieku ezerā.

Pasākumu rosinājis Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume, lai domes deputāti uzklausītu iesaistīto pušu pārstāvjus no zvejnieku un makšķernieku vidus un kopīgi diskutētu par zvejošanas tiesību saglabāšanu vai pārtraukšanu 2022.gadā. Lai gan pētnieku iegūtie dati norāda, ka ezers ir ar zivju resursiem bagāts, taču makšķernieku un zvejnieku spiediens uz plēsīgajām zivīm ir pārāk liels, kā rezultātā samazinās lielo zivju īpatsvars.

“Ar zvejniekiem iepriekš noslēgtie rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līgumi beigsies 2021.gada 31.decembrī. Lai zvejnieku saimniecības varētu plānot sava biznesa perspektīvas pēc šī datuma, novada pašvaldības deputātiem ir jāpieņem lēmums par zvejošanas nākotni Burtniekā un laicīgi jāinformē uzņēmēji.

Vēlreiz uzklausot visas ieinteresētās puses, domes deputātiem būs jāizlemj, kuru pozīciju atbalstīt, jo ieilgusī konfrontācija starp pusēm nav produktīva. Šobrīd šajā jautājumā deputātiem ir atšķirīgi viedokļi, bet pie balsu vairākuma uz vienu vai otru pusi jānonāk līdz šī gada beigām. Tālāk varam strādāt pie plāna, kā paaugstināt plēsīgo zivju resursus un atgūt makšķernieku interesi un vēlmi doties uz Burtnieku,” par iniciatīvu stāsta Edvīns Straume. Vienlaicīgi ar Burtnieku tiks pārskatīta arī rūpnieciskās zvejas nākotne Ķiruma ezerā, Vecates pagastā, kurā zvejas tiesību nomas termiņš beigsies 2020.gada 31.decembrī.

Konferencē “Burtnieks 2022” piedalīsies:

Normunds Riekstiņš, Zemkopības ministrijas Zivsaimnieciskā departamenta direktors;

Anita Vētra, Zv/S “MELDRI A.V.” īpašniece;

Elmārs Švēde, Imants Saulītis, Valmieras mednieku un makšķernieku biedrības pārstāvji;

Māris Olte, vides pētnieks, žurnālists un zivju sabiedrisko attiecību speciālists;

Ojārs Beķeris, biedrības “Burtnieku un makšķerēšanas un tūrisma skola” valdes loceklis;

Arnis Seņkāns, biedrības “Ezerkrasts AZ” valdes loceklis;

Māris Lietuvietis, Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “ALJA” direktors;

Matīss Žagars, SIA “Saldūdeņu risinājumi” pārstāvis par jaunākajiem zivsaimnieciskās izpētes rezultātiem;

Didzis Ustups, Zivju resursu pētniecības departamenta vadītājs;

Normunds Grabovskis, profesionāls makšķernieks.

Konference tiks pārraidīta interneta tiešraidē, saite 3.novembrī tiks publicēta tīmekļvietnē burtniekunovads.lv un Facebook lapā Burtnieku novads. Tiešraides sākums – 9.30. Ikviens interesents tiešraides laikā varēs iesūtīt savu jautājumu vai viedokli. Konferencē dalība ar ielūgumiem ierobežoto vietu dēļ.

Burtnieks ir ceturtais lielākais ezers Latvijā. Kopš 2012.gada atrodas Burtnieku novada pašvaldības valdījumā. Ezera zivju resursus izmanto makšķernieki un zvejnieki. No 2009.gada Burtnieka ezerā rūpnieciskās zvejas limits ir 2500m, no kuriem 2000m izmanto komerciālie zvejnieki un 500m atvēlēti licencētai zvejai ar maksimums 16 murdiem. Paredzēts arī zvejas apjoma limits.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru