Diskutēs par viedpilsētas risinājumiem Rīgā

“Lai attīstītu produktīvu sadarbību ne tikai ar privāto sektoru, bet arī ar akadēmisko, esam uzrunājuši vienus no spējīgākajiem un pieredzējušākajiem Latvijas uzņēmumu un institūtu pārstāvjiem, kas strādā pie viedpilsētu risinājumu attīstības. Tāpēc ceram, ka būs produktīva un uz mērķi orientēta diskusija,” pauda Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktore, Viedpilsētas darba grupas vadītāja Ilze Purmale.

Pasākuma pirmajā daļā Rīgas domes Attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone informēs par iespējamo virzību, attīstot viedpilsētas risinājumus.

Savukārt diskusijas otrajā daļā “LMT” Biznesa vadības dienesta projektu vadītājs Jēkabs Groskaufmanis runās par mobilajām tehnoloģijām kā viedas pilsētas stūrakmeņiem. Bet uzņēmuma “dots.” Informācijas tehnoloģiju risinājumu un attīstības vadītājs Aigars Jaundālders prezentēs viedplatformas pilsētām.

Noslēgumā interesentiem būs pieejama Elektronikas un datorzinātņu institūta direktora vietnieka attīstības jautājumos Dr. Kaspara Ozola prezentācija “Pētniecības nozīme un tendences viedpilsētas jomā – EDI pieredze”.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, dalībniekus aicinām pieteikties, sūtot e-pastu uz adresi janis.prusis@riga.lv.

Diskusijai sekot un uzdot interesējošos jautājumus būs iespējams arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Facebook kontā.

Viedpilsētas darba grupa izveidota 2020.gada sākumā, un tajā darbojas pašvaldības speciālisti, dažādu nozaru eksperti un vadošo uzņēmumu pārstāvji. Darba grupas mērķis ir nodrošināt iekšējo informācijas apriti pašvaldībā par Rīgā pielietotajām viedpilsētu tehnoloģijām, vērtēt un lemt par jaunu tehnoloģiju ieviešanu, kā arī veidot, uzturēt un attīstīt sadarbību starp pašvaldības speciālistiem, tās kapitālsabiedrībām un augstākajām mācību iestādēm viedpilsētu risinājumu attīstībā un ieviešanā, tostarp kopīgiem spēkiem piesaistot arī investorus.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments jau 2019.gadā uzsāka aktualizēt un pievērst uzmanību viedpilsētas jēdzienam un ar to saistītajām aktivitātēm, papildu sniedzot instrumentus, kas sekmētu arī tūlītēju mērķa sasniegšanu – pārveidota Rīgas domes grantu programma “Atspēriens”, kas arī 2020.gadā atbalstīja, idejas viedpilsētu jomā, izsniedzot uzņēmējiem līdz pat 25 000 EUR lielu grantu.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru