Draudzene pagatavo šīs brīnišķīgās bageles, kad tiekas ar mīļoto vīrieti. Tici vai ne – bet viņš nevar vien beigt slavēt cepēju!

Gardumu cepšana, izmantojot kefīra mīklu, man ir īpaši mīļa. Bet tas viss tāpēc, ka mīkla ir sagatavojama vienkārši un ātri! Kad laika nav daudz, viesi jau “mīņājas” pie sliekšņa, bet sirds prasa kaut ko saldu, es cepeškrāsnī cepu bageles.

Nav vajadzīgs pat pildījums – bageles jau tā ir neticami garšīgas. Ar prieku dalos ar tevi ar savu veselīgās cepšanas recepti!

Bageles cepeškrāsnī

Cepeškrāsnī mēs gatavosim bageles, izmantojot mīklu no kefīra un dzīvā rauga. Ja vēlamies, varam to aizstāt ar dzīvo raugu. Saskaņā ar noteikumiem 1 grams sausā rauga pēc svara ir līdzvērtīgs 3 gramiem svaiga produkta.

Bet labāk ir orientēties uz tādu raugu, kuru tu izmantosi. Parasti uz iepakojuma ir rakstīts, uz kādu miltu daudzumu tas ir paredzētis.

Sastāvdaļas

600 gramu kviešu miltu
200 militru kefīra
50 militru piena
75 grami sviesta
2 olas
25 gramu dzīvā rauga
60 gramu cukura
0,5 tējkarotes sāls magoņu vai sezama sēklas apkaisīšanai
1 olas dzeltenums un nedaudz piena apsmērēšanai

Vispirms nedaudz uzsildām pienu un izkausējam sviestu. Pēc tam vienkārši sajaucam visas sastāvdaļas līdz viendabīgai masai, samīcām elastīgo mīklu un ļaujam tai nostāvēties siltumā vismaz 30-40 minūtes. Šādi mīkla būs gatava lietošanā.

Pēc tam mīklu sadurstām ar dakšiņu, izrullējam vienāda biezuma kārtā. Mīklu nav ieteicams izrullēt ļoti plānu. Sagriežam mīklu trīsstūros un pēc tam katru no tiem, sākot no platās puses, izrullējam, lai izveidotu bageles.

Cepeškrāsni uzkarsējam līdz 180 grādiem. Pa to laiku visas sagataves uzliekam uz cepešpannas, kas pārklāta ar cepampapīru. Ļaujam bagelēm vēl nedaudz vairāk uzbriest.

Lasi vēl: Šis testiņs atklās tavu patieso būtību. Izvēlies sev tīkamāko spalviņu un uzzini par sevi daudz interesantu lietu!

Pēc tam sakuļam olas dzeltenumu un pienu, katru bageli apsmērējam ar iegūto maisījumu, izmantojot cepamo otiņu. Pēc izvēles apkaisām bageles ar magoņu vai sezama sēklām.
Bulciņas cepam 20-30 minūtes 180 grādu temperatūrā. Pielāgo laiku, pamatojoties uz tavas cepeškrāsns īpatnībām.

Novēlam tev jauku tējas dzeršanas rituālu, vienlaikus mielojoties ar bagelēm!

 

COMMENTS

Pievienot komentāru