Ja vārot zupu izveidojas liels putu daudzums, tad vajadzētu būt ļoti uzmanīgam!

Gaļai parasti uzlejam aukstu ūdeni, lai tā sāktu vārīties, un, kamēr gaidām, uzreiz sākam nosmelt putas. Uz buljona esošās putas veido vārītas olbaltumvielas.

Gaļai karsējot, olbaltumvielas un minerālsāļi izšķīst un nonāk ūdenī. Taču, ja gaļu liek verdošā ūdenī, šīs vielas gaļā paliks. Ja vēlaties pagatavot gaļu, negatavojot buljonu, tad vāriet gaļu jau verdošā ūdenī.

Bet, ja vēlaties pagatavot labu buljonu, sāciet ar gaļas vārīšanu aukstā ūdenī. Nesteidzieties noņemt putas no buljona – tas ir pilns ar uzturvielām un piešķir bagātīgu garšu. Lai katlā neveidotos putas, pievienojiet maisījumam sīpolu – olbaltumvielas sadalīsies un putas izkliedēsies.

Jāņem vērā arī tas, ka putas var būt gan baltas, gan tumšas. Mēs par šo gadījumu runājām iepriekš, un ir svarīgi to paturēt prātā. Tā ir jūsu izvēle, vai noņemt tumšo slāni. Pievienojot sauju rīsu, kas ietīti marlē, var palīdzēt ”izlabot” pārsālītu buljonu.

Svarīgi atcerēties, ka, ja gaļu gatavojat uz lielas uguns, tā būs garšīgāka par buljonu. Taču, ja vārīsi uz mazas uguns, buljons būs garšīgāks. Rosolniks zupa ir daudzpusīgs ēdiens, ko var pagatavot ar dažādiem buljoniem, tostarp gaļu, zivīm un sēnēm.

Daži triki:

Pusstundu pirms gaļas gatavības buljonu jāgaršo ar sāli, savukārt zivju buljonam sāls jāpievieno vārīšanas sākumā.

Sēņu buljonam sāls jāpievieno pāris minūtes pirms tā gatavības. Putas atkal pacelsies uz buljona virsmas, un tās ir jānoņem.

Lasi vēl: Māte nevarēja saprast, kāpēc viņas bērns pastāvīgi slimo, bet tad viņa to pamanīja un visu saprata

Ja vēlaties, lai jūsu buljons garšotu labi, neaizmirstiet izmantot aukstu ūdeni, nevis karstu ūdeni. Pievienojot buljonam sīpolu mizu novārījumu, palielinās arī tā uzturvērtība.

Ķiploku pievienošana gaļas buljonam gatavošanas beigās uzlabos tā garšu. Lauru lapa ir jāizņem no zupas pēc tās vārīšanas. Pēc zivju buljona izkāšanas tam jāļauj nostāvēties vismaz 20 minūtes. Zupa būs biezāka, ja tai pievienos brūnos kviešu miltus, un C vitamīns nezudīs.

 

COMMENTS

Pievienot komentāru