Kad pa īstam mīl – vienmēr apdāvina

Jādāvina, pat ja nav naudas. Jādāvina, ko var. Jo mīlestība nav iespējama bez dāvanām. Mākslinieks Filonovs bija precējies ar sievieti, kas par viņu bija vecāki pa 20 gadiem.

Viņu sauca Katja. Bet viņš viņu sauca par “meitiņu” – tādu iesauku viņš tai bija izdomājis. Kad mīl, vienmēr izdomā maigas iesaukas. Katjai bija 58 gadi un viņa saņēma labu pensiju. Bet mākslinieks Filonovs bija ļoti nabadzīgs, kā daudzi ģēniji. Bet viņš atteicās dzīvot uz sievas naudas rēķina; viņš maz ēda, lai arī bija liela auguma vīrs.

Un katru kapeiku, ko aizņēmās no Katjas par ēdienu vai krāsām, pierakstīja grāmatiņā un atdeva. Viņa nevēlējās ņemt, viņa ļoti viņu mīlēja un saprata, ka viņš ir ģēnijs. Bet viņš vienmēr atdeva.

Un briesmīgi mocījās ar sirdsapziņu, ka nevar nopelnīt naudu – viņš daudz strādāja, bet viņa gleznas bija nevienam nevajadzīgas. Viņš piestrādāja  dažādos vienkāršos darbos, bet arī tas nesa maz naudu. Un viņš cieta, ka savai Katjai nevar uzdāvināt neko greznu un brīnišķīgu…

Un tā viņš veselu mēnesi apgleznoja viņai lakatu. Veselu mēnesi viņš negleznoja savas gleznas, bet apgleznoja viņai lakatu – un sanāca patiesi brīnišķīgi. Īsts mākslas šedevrs. Un šo lakatu Filonovs uzdāvināja savai Katjai. Tā bija mīlestības dāvana. Un ne pārāk jaunā Katja pat baidījās nēsāt lakatu – ar savu skaistumu tas raisīja pārāk lielu bijību. Šajā lakatā bija ielikta milzīga mīlestība.

Tās nebija miljonus rožu. Tas bija kas cits. Ko tādu nenopirks pa naudu. Bet pēc tam sākās blokāde un mākslinieks nomira – viņš jau pirms blokādes bija slikti ēdis. Viņš neņēma svešu maizi, bet viņam bija paredzēti 125 grami.

Lasi vēl: Pati lētākā metode, lai atbrīvotos no kukaiņiem. Ģeniāls līdzeklis pret apnicīgajām mušām

Viņš nomira no bada, bet Katja palika Ļeņingradā, lai sargātu viņa darbus –un nosargāja par spīti visām briesmām. Lakats viņu sargāja, izglāba – mīlestības dāvana.

Tāpēc tad, kad mīl – dāvina dāvanas. Īpašas dāvanas, kuras mūs sargā un glābj mūsu dzīvi. Bet mīlēt var jebkurā vecumā. Un katra sieviete var būt kāda “meita”, pat ja viņai ir 58 gadi. Reizēm tas neko nenozīmē. Jo dvēseli var nebūt vecuma…

Avots:

daybook

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru