Katru gadu es ievēroju divus vienkāršus noteikumus – un Ziemassvētku kaktusi zied kā traki jau maijā

Katru gadu es ievēroju divus vienkāršus noteikumus – un Ziemassvētku kaktusi plaukst pilnos ziedos jau maijā.

Par to, kā panākt tā dēvēto decembristu ziedēšanu, es daudz un detalizēti jau esmu stāstījusi savā kanālā. Un tomēr lasītāji prasa vēl un vēl. Saglabā šo rakstu vai kopīgo to sociālajos tīklos – un tev visu laiku tas būs pieejams, norāda kāda pieredzējusi Krievijas puķkopības speciāliste.

Ko mēs varam darīt, lai ziedēšana notiktu pavisam noteikti?

1. Pirmais Ziemassvētku kaktusu pavasara ziedēšanas noteikums ir provizoriska temperatūras pazemināšanās no istabas temperatūras līdz spēcinošai pieciem vai trim grādiem virs nulles.

Es pārvietoju augus no istabas uz balkonu tiklīdz dienas temperatūra kļūst vienmērīgi pozitīva. Pie pieciem grādiem manā dzīvoklī jūs neatradīsit “dekabristus” . Visi viņi tur, uz balkona, salst 🙂

Pirmkārt, es tos atkal ienesu uz nakti mājoklī. Bet, tiklīdz es pārstāju baidīties, ka sāksies mīnusi, es to atstāju ārā līdz pat rudenim. Daudzi cilvēki jautā: cik vecam jābūt “dekabristam”, lai tas ziedētu? Es noteikti zinu, ka “dekabristi” spēj ziedēt pat 2-3 segmentos, un tas ir mazāk nekā sešus mēnešus vecs. Piemēram, šis kaktusa zariņš.

Lasi vēl: Šajos datumos dzimušajiem cilvēkiem ir unikālas spējas. Šī dāvana ir tikai 4 datumiem – iegaumē

2.noteikums, kas veicina par “decembrista” pavasara ziedēšanu. ir labs apgaismojums. Faktiski arī balkons vai lodžija ir ideāls risinājums šim jautājumam. Martā vēl nav karstas saules.

Bet tiem, kam ir, vienkārši noēnojiet savus “dekabristus”. Tu vari arī novietot Ziemassvētku kaktusu uz palodzes, kuru saule spīd biežāk. Un atver logu. Pateicība pumpuru izkliedes veidā uz gala segmentiem nebūs ilgi gaidāma.

Starp citu, no podiņa iestādīju vairākus “dekabristus” ar baltiem un vairākus ar sārtiem ziediem. Par to krāsu es zināju jau iepriekš, jo spraudeņus lauzu no zariem pēc ziedēšanas Es domāju, kad viņi beidzot uzziedēs, tas būs neparasti skaisti.

Es tev atgādināju divus galvenos noteikumus, kas nodrošina pumpuru veidošanos Ziemassvētku kaktusiem pavasarī. Ja tu tos ievērosi, panākumi ir gandrīz garantēti. Ir vēl dažas nianses, bet, tici man, tās pat ne tuvu nav tik svarīgas kā tas, par ko mēs tikko runājām.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru