Mīļie cilvēki, tie kuriem garšo hurma, šis ir domāts jums. Ēdot ilgstoši viss var beigties slikti

Ikviens zina, ka hurma ir ļoti noderīga, tā satur daudz vitamīnu un minerālvielu, kas vīrusu slimību sezonā stiprina imūnsistēmu.

Neskatoties uz to, papildus noderīgajām īpašībām tam ir arī kaitīgas īpašības. Ziņo ria-m.tv. Tātad liekie tanīni, kas ir atbildīgi par vēdera darbību, var izraisīt aizcietējumus.

Un regulāra hurmas lietošana vairākus gadus izraisa bezoāru veidošanos kuņģī – blīvas slikti sagremotu vielu bumbiņas. Tā kā šajā ogā ir augsts glikozes un fruktozes saturs, cilvēkiem ar lieko svaru un diabēta slimniekiem jābūt uzmanīgiem.

Hurma jābauda divas līdz trīs reizes nedēļā. Un labāk to lietot svaigā veidā, nepakļaujot to termiskai apstrādei. Hurma saglabā derīgās īpašības arī pēc atkausēšanas, taču nevajadzētu atkārtoti pakļaut augļus zemai temperatūrai, uzskata uztura speciāliste.

Hurma diabēta slimniekiem jāēd piesardzīgi, jo tie satur pietiekamu daudzumu cukura. Vislabāk ir ierobežot patēriņu un atļaut sev ne vairāk kā vienu augli dienā, uzskata uztura speciāliste Natālija Prohorova.

Lasi vēl: Puisis atvēra Google Earth un ieraudzīja tēvu. Bail paliek tajā mirklī, kad uzzini ka tēvs ir miris jau vairākus gadus, bet tas vēl nav viss

Hurma ir ne tikai ļoti garšīga, bet arī laba veselībai, saka fitoterapeite un uztura speciāliste Andželika Duvala. Pēc viņas teiktā, augļi satur lielu daudzumu mikroelementu, vitamīnu, īpaši A, C un B grupas.

Avots: tvzvezda

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru