No šī gada 26.līdz 28.jūnijam eTwinning skolu sadarbības tīkla organizēts seminārs Rīgā pulcēs 120 pedagogus no 24 Eiropas valstīm, lai zinošu profesionāļu vadībā apgūtu tehnoloģijas un metodes, kas palīdzētu radoši mācīt vēsturi un ar to saistītos mācību priekšmetus. Trīs dienu garumā skolotājiem būs iespēja apgūt 3D tehnoloģijas, virtuālās realitātes rīkus, veidot komiksus un ar mobilo lietotņu palīdzību izpētīt pilsētvidi, lai iegūtās prasmes pēc tam varētu likt lietā savās mācību stundās.
Semināra nodarbības vadīs pieredzējuši eTwinning vēstnieki, programmas Iespējamā Misija absolventi, kas ikdienas darbā izmanto projektu metodi un dažādas tehnoloģijas. Virtuālās realitātes nodarbības organizētas sadarbībā ar jaunuzņēmumu “Vividly”, kas ir virtuālās realitātes risinājumu ieviesējs arhitektūrā. Eiropas kultūras mantojuma gada ietvaros Nacionālā kultūras mantojuma centra pārstāve Alma Kaurāte stāstīs par 21.gadsimta kultūras mantojumu nozīmi. Atzīmējot Latvijas simtgadi, grāmatžurnāla “Benji Knewman” redaktore Agnese Kleina semināra dalībniekus aicinās iesaistīties diskusijā par mūsdienīgu skatījumu uz vēsturiskām vērtībām. Tāpat mācībās būs iekļauti dažādi elementi, lai veidotu izpratni par mācību metodēm un palīdzētu iepazīt modernās Latvijas kultūru.
Mūsdienīgas mācības pedagogiem Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra organizē ne pirmoreiz. Jau iepriekš Eiropas skolu tīkla eTwinning ietvaros gan Latvijas, gan Eiropas skolotājiem bijusi iespēja apgūt 3D modelēšanu, vizuālo programmēšanu un Minecraft integrēšanu mācību procesā. Šoreiz apvienotas dažādas tehnoloģijas un mācību metodes, lai skolotāji ar to palīdzību varētu būvēt savas mācību stundas, kā arī, iesaistot savus skolēnus, pēc semināra varētu uzsākt starptautiskus skolu sadarbības projektus. Projektu un mācību stundu idejas mācību noslēdzošajā dienā skolotāji prezentēs pašu veidotā izstādē.
Seminārā piedalīsies arī Latvijas un Francijas skolotāji, kuru īstenotais sadarbības projekts “ICT World 2017” par 3D modelēšanu un programmēšanu teju 700 projektu konkurencē ieguva 1.vietu prestižajā eTwinning Eiropas Balvas konkursā.
eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 562 000 skolotāju, no kuriem 5800 ir Latvijas skolotāji. Informācija par citiem eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.
Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru
JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.
JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+: Jaunatne darbībā”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”. Kopējā summa, kas pieejama JSPA administrēto programmu projektu īstenošanai 2018. gadā ir vairāk nekā 6 miljoni eiro.