VADC lūdz B rēzus negatīvo donoru palīdzību

Saistībā ar pēdējo dienu lielo pieprasījumu no ārstniecības iestādēm, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz B rēzus negatīvo donoru palīdzību.

Rīt, 16. janvārī, asinis būs iespējams ziedot VADC specializētā autobusa izbraukumā pie T/p “Alfa”, telpu izbraukumā Malnavas koledžā, Valsts asinsdonoru centrā Sēlpils ielā 9, Donoru pieņemšanas vietā Merķeļa ielā 11, RAKUS “Gaiļezers” Asins sagatavošanas nodaļā un VADC Latgales filiālē. Informācija par tuvākajiem izbraukumiem un regulārajām asins ziedošanas vietām atrodama VADC mājaslapas www.donors.lv sadaļā “Izbraukumi un ziedošanas vietas”.

Asinis ziedot vari, ja:

· Esi 18 – 65 gadus jauns;

· Sver ne mazāk par 50 kg;

· Dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu;

· Esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi;

· Esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis;

· Pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;

· Neesi nodevis asinis vismaz 9 nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem, pie kam pēc 6. reizes vīriešiem jāievēro 3 mēnešu pārtraukums).

Ieteikumi pirms asins ziedošanas:

· 3 – 4 stundas pirms procedūras iesaka vieglu ēdienreizi un papildu šķidruma uzņemšanu (jāizdzer apmēram četras glāzes ūdens vai sulu u.c.). Tukšā dūšā asinis ziedot nedrīkst!

· Vismaz 2-3 stundas pirms procedūras nedrīkst smēķēt, jo Tev būs labāka pašsajūta procedūras laikā un pēc tās, kā arī būs kvalitatīvāki asins komponenti. Smēķētājiem skābekļa līmenis asinīs samazinās par 15%. Tas atsaucas uz visu organisma vielmaiņu un asins kvalitāti.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru