3.oktobrī notiks preses konference “Sankt Peterburg Opera” viesizrāžu priekšvakarā

Ceturtdien, 03.10.2019, plkst 14.00 “VEF Kultūras pils” kafejnīcas banketu zālē žurnālisti varēs tikties ar Juriju Aleksandrovu, Krievijas Tautas mākslinieku, 7 “Zelta masku” laureātu un nemainīgo “Sankt Peterburg Opera” māksliniecisko vadītāju.

Sestdien un svētdien “VEF Kultūras pils” lielajā zālē Latvijas opermīļiem tiks sniegtas divas izrādes, kuras Krievijā pašlaik izrāda tikai Sankt Pēterburgas mākslinieki: 5.oktobrī – romantiskā Robēra Planketa operete “Korneviļas zvani”, kuras mūsdienu versiju radījis J.Aleksandrovs un 6.oktobrī – Mocarta “Nolaupīšana no seraja”.

“Rīga man ir sevišķi mīļa,” – uzsver Jurijs Aleksandrovs. “Šeit manu rokrakstu skatītāji gan saprot, gan novērtē. Viesizrādēm Rīgā izvēlējāmies abus šos lieliskos darbus, jo mūsdienu skatītāju vairs nepārsteidz “izrādes šortos”, un arī mēs nemēģināsim pārsteigt vai uzbudināt ar ekstrēmām izdarībām. Mēs runāsim ar skatītājiem par cilvēku jūtām, kuras mēdz degradēt sadzīve un cinisks eksistenciālisms. Par skaistiem uzmanības apliecinājumiem, par to, kāds notikums 18.gadsimtā bija atļauja noskūpstīt dāmas roku…

Bez Mocarta teātris nevar pastāvēt. Viņa mūzika ir vairāk nekā stāsts, kurš tiek izspēlēts uz skatuves dēļiem, šim mākslas dziļumam vajadzīga īpaša uztvere. Vien tad izrādes labirintā publika spēj ieraudzīt ne tikai aizraujošo stāstu par jauno mīlnieku piedzīvojumiem 18.gadsimta pasakaini neparedzamajā Turcijā, bet arī lirisku vēstījumu par paša komponista attiecībām ar mīļoto sievu Konstanci. Abas līnijas izrādē rit paralēli – Mocarta daiļrade un samezglotā ģimenes dzīve, kā arī pati izrāde, kurā viņš kļūst par aktieri. Savukārt Planketa “Korneviļas zvani” ir romantiska operete par daiļiem un cēliem cilvēkiem, ar noslēpumainām spoku ainām un skaistu finālu. Izrāde par diženiem sapņiem, kuriem lemts īstenoties…”

5.un 6. oktobrī abas viesizrādes sāksies 19.00 un būs ar subtitriem latviešu valodā.

“Sankt Peterburg Opera” ir viens no izcilākajiem kamermūzikas teātriem Krievijā, kura augsto līmeni apliecina izcīnītās prēmijas un nominācijas – aizvadītajā sezonā “Zelta sofitu” vairākās nominācijās saņēma “Fausts” (“Labākā operas izrāde”, “Labākā vīriešu loma”, “Labākais mākslinieka darbs operas izrādē”), savukārt “Korneviļas zvaniem” – zelta sofits par labāko sieviešu lomu.

Pērn Rīgā lielu skatītāju atsaucību izpelnījās visas trīs VEF Kultūras pilī sniegtās izrādes – R.Ščedrina “Ne tikai mīlestība”, Ž.Bizē “Pērļu zvejnieki” un Š.Guno “Fausts”.

Latvijas publika Jurija Aleksandrova daiļradi pirmoreiz novērtēja pirms 9 gadiem Siguldas opermūzikas svētkos, vēlāk – Jēkabpils operas svētkos, kur uz brīvdabas skatuves baudīja gan Dž.Verdi “Rigoleto”, gan J.Štrausa “Sikspārni”, V.A.Mocarta “Donu Huanu”, nepārspējami šedevrālo G.Doniceti “Pēteri Pirmo jeb krievu cara neticamos piedzīvojumus” u.c. izrādes.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru