7. maijs – galvenā vecāku piemiņas diena. Svarīgas lietas, kas jāizdara šajā dienā

7. maiju pareizticīgie uzskata par pašu galveno vecāku dienu. To atzīmē pēc Lieldienu svinēšanas.

Šajā dienā ir ierasts pieminēt visus mirušos radiniekus. Garīdznieki šajā dienā aicina atturēties no pārmērīgām skumjām un izmisuma. Visās baznīcās un tempļos tiek rīkoti īpaši piemiņas dievkalpojumi, kas palīdz aizgājējiem attīrīties no zemes grēkiem un ieiet Debesu valstībā.

Tādēļ pirmā lieta, kas šajā dienā jādara, ir, protams, lūgt par radiniekiem, kas devušies jau uz citu pasauli.

Šajā dienā ir arī ierasts apmeklēt mirušo radinieku kapus, lai godinātu viņu atmiņu. Daudzi ticīgie uz kapiem nes Lieldienu gardumus, ziedus, vainagus un alkoholu. Tomēr baznīca mudina to nedarīt. Galu galā, šīs darbības nāk no pagānu tradīcijām un rituāliem. Lai godinātu radinieka atmiņu, pietiek ar svaigiem ziediem, ko novietot uz kapa un lampiņas vai svecītes. Nes vērts likt plastmasas ziedus un vainagus uz kapu.

Lasi piemiņas lūgšanu. Tas būs pats labākais, ko vari izdarīt aizgājušās dvēseles labā.

“Mierini, Kungs, tava izgājušā kala (vārds) dvēseli, un piedod viņam visus veiktos grēkus un dod viņam Debesu valstību. Tēva, Dēla un Svētā Gara vārdā. Āmen.”

Piemiņas mielastu labāk izdalīt nabagajiem un trūcīgajiem. Vai arī šādu cienastu tu vari nolikt uz piemiņas galdu baznīcā.

Ir stingri aizliegts izliet alkoholiskos dzērienus kapos. Tas aizvaino mirušo piemiņu.

Šajā dienā ierasts ģimenes lokā ieturēt maltīti un pieminēt aizgājušos radiniekus. Parasti tiek pagatavots ķīselis, putra ar žāvētiem augļiem un piemiņas pankūkas.

Lasi vēl: Viegls zemeņu deserts bez cepšanas… Īsts gardums!

Protams, tu uz kapiem vari doties tieši šajā dienā, bet labāk to izdarīt kādu dienu ātrāk. Šajā dienā vajadzētu iztikt bez jautriem un trokšņainiem svētkiem.

Avots:

womoninred

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru