Darba diena tuvojās noslēgumam, un Aleksejs Ivanovičs steidzās mājās, kur viņu gaidīja mīlošā sieva Ņina un divi dēli Ņikita un Artjoms. Viņu labklājību varēja apskaust Mājīgs dzīvoklis lielā pilsētā, bērni priecē ar akadēmiskiem panākumiem, un ģimenes attiecības ir vienkārši brīnišķīgas. Pēc tam pāris ieguva nelielu privātmāju pilsētā, kuru Ņina mantoja no vecākiem. Ģimene tur ieradās katru nedēļas nogali, baudot klusumu un mieru.
Laiks iet, bērni izauguši. Vecākais dēls Ņikita apprecējās ar savu pirmo mīlestību Alīnu, un ar viņiem viss bija kārtībā. Tad vecāki domāja, ka ir pienācis laiks atstāt mantojumu. Viņi nolēma, ka atstās dzīvokli Ņikitam, un kopā pārcelsies uz privātmāju. Bet jaunākais dēls paliks kopā ar viņu. Puišu attiecībās bija tāda idille, ka viņi par to pat neaizdomājās un viņiem bija neveikli to visu klausīties. Bet neviens neapstrīdēja vecāku lēmumu.
Vecākā dēla sieva Alīna jau bija viņu ģimenes locekle. Viņai bija visas pienācīgas un labi audzinātas sievietes īpašības. Viņa kopā ar Ņikitu bieži ieradās apciemot vīra vecākus. Alīna viņiem kļuva kā meita. Drīz pārim piedzima meitiņa un pēc tam dēliņš. Ģimenē valdīja laime un miers.
Lasi vēl: Klajā nākuši vēl nezināmi leģendārās gaišreģes Vangas pareģojumi. Tie tevi patiešām pārsteigs!
Artjoms, redzot, cik saskanīgi dzīvo vecākā brāļa ģimene, gribēja rīkoties tāpat. Bet viņš pret sievas izvēli neattiecās nopietni un drīz vien atveda meiteni Andželiku uz vecāku māju. Viņa bija ļoti skaista, gari kopti mati, pilnas lūpas, glīta seja, slaida figūra. Bet izskats mēdz maldināt. Vecāki uzreiz piesardzīgi izturējās pret dēla jauno aizraušanos un pat nolēma ar viņu parunāt:
– Vai patiešām esi pārliecināts par savu izvēli? – Aleksejs Ivanovičs reiz jautāja.
– Jā, protams – Artjoms pārliecinoši atbildēja.
– Vai tu būsi laimīgs blakus šai sievietei? – neatlaidīgi jautāja tēvs.
– Neapšaubāmi.
Pēc trim mēnešiem Artjoms un Andželika apprecējās. Tā kā sieviete bija no citas mazpilsētas, viņi apmetās pie Artjoma vecākiem. Vīrietis ātri pakļuva zem sievas tupeles, viņš izpildīja jebkuru dzīvesbiedres kaprīzi. Reiz viņa pat teica, ka Ņinas un Alekseja istaba viņiem ir piemērotāka. Pat to vecāki izturēja un pārcēlās uz citu istabu. Bet Alīna un Ņikita pamanīja, ka ģimenē kaut kas nav kārtībā un pat sāka tuviniekus apmeklēt retāk.
Pēc pusotra mēneša
Pēc pusotra mēneša Artjoms paziņoja, ka viņi pārceļas uz īrētu dzīvokli. Ņina un Aleksejs atviegloti nopūtās. Pēc viņu pārcelšanās attiecības ģmenē sāka uzlaboties. Pāris reizes mēnesī jaunās ģimenes ieradās ciemos pie vecākiem privātmājā un labi pavadīja laiku.
Kādu dienu Ņina nolēma piezvanīt saviem dēliem un vienkārši uzzināt, kā viņiem klājas. Bet nez kāpēc Artjoms necēla klausuli, Ņina neņēma to vērā un nolēma piezvanīt vēlāk. Bet nākamajā reizē notika tas pats. Viņa patiešām nevēlējās zvanīt Andželikai līdz pēdējam. Tomēr mātes sirds sajuta ko nelāgu, un viņai piezvanīja vedeklai. Telefonā bija dzirdama Andželikas raudāšana. “Artjomam bija sirdslēkme, viņš vairs nav starp mums”- tas bija viss, ko vedekla spēja pateikt.
Ņinai sāpes plēsa pušu sirdi, viņa nesaprata, kā tik jaunu veselīgu puisi varēja piemeklēt sirdskaite. Bet tas notika. Ņina un Aleksejs bija ļoti laipni pret visiem cilvēkiem un uzaicināja Andželiku dzīvot kopā ar viņiem. “Tu mums esi kā meita, nāc pie mums. Droši vien tev vienai ir ļoti grūti,” ieteica Ņina, piezvanījusi pa tālruni. “Jā, es to savas dzīves laikā negribēju, bet, lai cilvēks dzīvo laimīgi,” sacīja Ņina un nolika klausuli.
Vedeklas uzvedība
Vedeklas turpmākā uzvedība samulsināja veco pāri. Viņi gaidīja visu, bet tas, kas notika pārsniedza jebkādas pieklājības robežas. Viņi vairs nekad ar viņu nesazinājās. Kādu dienu pie viņu mājas piestāja automašīna. No viņas izkāpa Andželika, kā vienmēr kleitā, un kāds puisis, nepārprotami jaunāks par meiteni. Viņa paziņoja, ka tagad viņa ir šīs mājas īpašniece, jo saskaņā ar dokumentiem šī māja pieder viņas mirušajam vīram Artjomam. Andželika sacīja, ka vecākiem ir nedēļa laika, lai izvāktos. Ņina un Aleksejs bija tik apstulbuši, ka nezināja, ko teikt.
Lēmumu nebija iespējams apstrīdēt. Nabaga vecāki nezināja, kur iet. Ņikitas miteklī bija par maz vietas – vienas guļamistabas dzīvoklis ar diviem bērniem. Bet Alīna, uzzinājusi par notikušo, nekavējoties uzaicināja vīra nākt dzīvot pie viņiem un pauda, ka atradīs viņiem savu kaktiņu.
Kaimiņi, kas to redzēja, nespēja noticēt šādai Andželikas augstprātībai un bija sašutuši par to, kā sieviete var tik nežēlīgi izturēties pret mirušā vīra vecākiem. Bet viņiem vienkārši vajadzēja noskatīties, kā pāris pamet savas mājas. Kad Ņina un Aleksejs pārcēlās pie Ņikitas un Alīnas, protams, nācās izjust šaurību, bet dzīve ritēja bez strīdiem un pārpratumiem. Ņina palīdzēja Alīnai mājas darbos, un dzīvot bija diezgan viegli.
Reiz Ņikita ieraudzīja sludinājumu par vecāku bijušās mājas pārdošanu. Vecāku sirdis sažņaudzās, jo šīs bija viņu mājas, kurās bija dzīvojušas vairākas paaudzes. Bet viņi neko nevarēja izdarīt. Gadu mājoklis stāvēja tukšs. Lai gan tā cena bija laba, pircēji netika atrasti. Bet tad kādu dienu mājā ieradās jauns pāris. Viņi teica, ka ir gatavi to iegādāties tieši tagad un uzreiz.
Andželikas priekam nebija robežu. Viņi uzreiz veica nelielu iemaksu, sieviete parakstīja dokumentus, un viņi devās prom. Vēlāk izrādījās, ka tie bija parasti krāpnieki, kuri pievīla Andželiku. Šis jaunais pāris tagad ir pilntiesīgi mājas īpašnieki. Bet Ņina un Aleksejs vairs neko vairāk nav dzirdējuši par Andželiku. Iespējams, viņa devās uz dzimteni. Saņemtā iemaksa par mājokli bija pilnīgi pietiekama, lai nopirktu biļeti turp un atpakaļ.
[…] Lasi vēl: Nekaunīga vedekla izdzina vīra vecākus no viņu mājokļa. Viņa rūgti raudāja brīdī, kad uzz… […]
[…] Nekaunīga vedekla izdzina vīra vecākus no viņu mājokļa. Viņa rūgti raudāja brīdī, kad uzz… […]