Ķīna samazina galvenās aizdevumu procentu likmes līdz rekordzemam līmenim, lai novērstu ASV tarifu ietekmi

Ķīnas centrālā banka ir samazinājusi galvenās aizdevumu procentu likmes līdz rekordzemam līmenim, lai stiprinātu ekonomiku un mazinātu tirdzniecības spriedzes saasināšanos ar ASV. Šis solis ir saistīts ar vērienīgu stimulu paketi, par kuru tika paziņots šā mēneša sākumā.

Ķīnas Tautas banka (PBOC) pirmo reizi septiņu mēnešu laikā ir samazinājusi savas bāzes aizdevuma likmes, cenšoties mazināt ASV tarifu ietekmi uz tās ekonomiku.

Centrālā banka samazināja 1 un 5 gadu kredītu pamatlikmi (LPR) par 10 bāzes punktiem līdz attiecīgi 3.0% un 3.5%, kas ir rekordzemi. Šie ir galvenie kreditēšanas kritēriji, kuru pamatā ir 20 lielāko Ķīnas komercbanku ikmēneša iesniegumi. 1 gada LPR ir atsauce uzņēmumu un mājsaimniecību aizdevumiem, savukārt 5 gadu LPR parasti tiek izmantots kā etalons hipotēkas likmēm.

Šodienas likmes samazināšana tika plaši gaidīta kā daļa no plašākas stimulēšanas paketes, kas tika atklāta mēneša sākumā. Tieši pirms tirdzniecības sarunām starp Pekinu un Vašingtonu Šveicē PBOC arī samazināja septiņu dienu reversās atpirkšanas likmi par 10 bāzes punktiem un samazināja rezervju prasību normu (RRR), kas ir kapitāla apjoms, kas bankām jātur rezervē, par 50 bāzes punktiem.

Ķīnas etalona akciju indekss Hang Seng indekss Honkongas tirgus atvēršanas laikā pieauga, pieaugot par 1,3% līdz 5:30 pēc Viduseiropas laika. Tikmēr Ķīnas ārzonu juaņa pret ASV dolāru nedaudz vājinājās. Tomēr analītiķi sagaida, ka likmju samazinājumam būs neliela ietekme uz tās akciju tirgiem, jo ​​ir nepieciešami papildu pasākumi, lai nostiprinātu uzticību.

Ķīna publicē dažādus ekonomikas datus

Ķīnas ekonomika gada pirmajā ceturksnī pieauga par 5,4%, pārsniedzot gaidīto. Tomēr tirdzniecības nenoteiktība draud izjaukt tās 5% gada pieauguma mērķi. Jaunākie ekonomiskie rādītāji sniedz neviennozīmīgu priekšstatu par pasaules otro lielāko ekonomiku.

Pirmdien Nacionālā statistikas biroja dati liecināja, ka rūpniecības produkcijas izlaide aprīlī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieauga par 6,1%, pārsniedzot prognozes par 5,5%, atspoguļojot noturīgu biznesa aktivitāti, neskatoties uz pieaugošo tirdzniecības spiedienu.

Turklāt aprīlī eksports pieauga par 8.1% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, lai gan sūtījumi uz ASV samazinājās par 21%. Muitas dati liecināja, ka eksporta pieaugums uz Dienvidaustrumu Āziju un ES palīdzēja kompensēt tirdzniecības samazināšanos ar ASV.

Tomēr mazumtirdzniecības apjomi pieauga tikai par 5,1%, kas ir mazāk nekā gaidīts par 5,5% pieaugumu. Tas liecina, ka iekšzemes patēriņš joprojām ir vājš, jo mājsaimniecības joprojām ir piesardzīgas pastāvošās ekonomiskās nenoteiktības apstākļos.

Ieguldījumi pamatlīdzekļos gada pirmajos četros mēnešos pieauga par 4%, lai gan ieguldījumi nekustamajā īpašumā strauji kritās par 10,3%, izceļot mājokļu sektora nestabilitāti. Pozitīvāk ir tas, ka bezdarba līmenis aprīlī samazinājās līdz 5.0% no 5.2% martā un 5.4% februārī.

Pasaules bankas uzlabo Ķīnas ekonomikas perspektīvas

Vairākas pasaules investīciju bankas ir uzlabojušas savas prognozes par Ķīnas ekonomikas izaugsmi šogad pēc Pekinas un Vašingtonas vienošanās par tarifu pārtraukšanu nedēļas nogalē uz 90 dienām. Tomēr lielākā daļa analītiķu uzskata, ka Ķīna, visticamāk, nesasniegs savu šī gada sākumā noteikto 5% izaugsmes mērķi.

Goldman Sachs pārskatīja visa gada izaugsmes prognozi Ķīnai līdz 4,6% no 4%. “Atsākot ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunas, mūsuprāt, ASV un Ķīnas nepareiza aprēķina risks varētu būt ierobežotāks nekā iepriekš,” norādīja banka.

 

Pievienot komentāru