Aizsardzības ministrs tiksies ar Spānijas un Francijas vēstniecēm

Rīt, 15. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Spānijas vēstnieci Latvijā Susanu Kamaru Angulo (Susana C?mara Angulo) un Francijas vēstnieci Latvijā Odili Supizonu (Odile Soupison), lai pārrunātu turpmāko sadarbību aizsardzības jomā un reģionālās drošības aktualitātes.

Spānija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dienesta pienākumus NATO daudznacionālajā kaujas grupā Latvijā pilda vairāk nekā 300 Spānijas karavīru no mehanizētās kājnieku rotas. Spānija Latvijā izvietojusi arī bruņoto spēku tehniku, tajā skaitā tankus “Leopard”, kājnieku kaujas mašīnas “Pizarro”, atbalsta tehniku, kā arī inženieru un loģistikas tehniku.

Spānijas un Francijas gaisa spēki regulāri piedalās NATO Baltijas valstu Gaisa patrulēšanas misijā, rotācijas kārtībā nodrošinot pastāvīgu vienību klātbūtni Baltijas reģionā. Spānija un Francija patrulēšanu pēdējo reizi veica no 2018. gada maija līdz augustam, Spānijas Gaisa spēkiem misiju atbalstot ar iznīcinātājiem “Eurofighter” no Šauļu Gaisa spēku bāzes Lietuvā un Francijas gaisa spēkiem – ar iznīcinātājiem “Mirage 2000-5” no Emari Gaisa spēku bāzes Igaunijā.

2017. gada 7. februārī Parīzē tika parakstīta Latvijas un Francijas starpvaldību vienošanās aizsardzības jomā, paredzot attīstīt divpusējās attiecības starp Latvijas un Francijas Aizsardzības ministrijām un bruņotajiem spēkiem tādās jomās kā drošības un aizsardzības koncepciju izstrāde, stratēģiskā komunikācija, aizsardzības un plānošanas politika, kiberaizsardzība, militārās informācijas un komunikācijas sistēmas un ar to saistītās tehnoloģijas, militārās mācības, iniciatīvas bruņojuma un militārā ekipējuma jomā, kara medicīna, valodu apmācība u.c.

Francija ir viena no pirmajām valstīm, ar kuru Aizsardzības ministrija uzsāka sadarbību, un Francijas aizsardzības ministrs Pjērs Žoks (Pierre Joxe) bija viens no pirmajiem ārvalstu aizsardzības ministriem, kurš apmeklēja Latviju jau 1993. gada janvārī.

Spānijas vēstniece S. Kamaru Angulo darbam Latvijā tika akreditēta 2018. gada 21. novembrī. Francijas vēstnieci O. Supizonu darbam Latvijā akreditēja 2016. gada 7. novembrī.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru