Amazon publicē spēcīgus pārdošanas apjomus; neskaidrības apstākļos klienti izvēles zināmu pārdevēju

Amazon uzrādīja augstāku pirmā ceturkšņa peļņu un pārdošanas apjomus, kas pārsniedz analītiķu prognozes, norādot, ka ekonomiskas neskaidrības apstākļos klienti izvēlas zināmu un uzticamu piegādātāju.

Sietlā bāzētais uzņēmums ziņoja arī par ievērojamu mākoņdatošanas nozares Amazon Web Services pārdošanas apjoma ievērojamu pieaugumu.

Tomēr nenoteiktība par prezidenta Donalda Trampa tarifiem un patērētāju izdevumiem aptumšoja Amazon perspektīvu.

Trampa tirdzniecības politika, tostarp 145% tarifi Ķīnai, ir izaicinājusi uzņēmumus un draud paaugstināt cenas. Tomēr sagaidāms, ka lielie uzņēmumi, piemēram, Amazon, orientēsies šajā situācijā labāk nekā mazie mazumtirgotāji.

Amazon kopā ar daudziem lieliem mazumtirgotājiem un piegādātājiem ir mēģinājuši pārspēt pulksteni, ievedot ārvalstu preces, pirms Trampa tarifi stājās spēkā.

Amazon prezidents un izpilddirektors Endijs Džeisijs analītiķiem sacīja, ka daudzi tā trešo pušu pārdevēji rīkojās tāpat. Un šī soļa dēļ diezgan daudz trešo pušu pārdevēju vēl nav mainījuši cenas, viņš teica.

Amazon sola mēģināt saglabāt zemas cenas

Džeisijs solīja, ka Amazon darīs visu iespējamo, lai saglabātu zemas cenas, un, lai gan viņš atzina, ka gaidāmi izaicinājumi, viņš minēja Amazon plašās izvēles modeli, kas palīdzētu tai orientēties šajā jaunajā klimatā.

“Kad ir neskaidra vide, klienti mēdz izvēlēties pakalpojumu sniedzēju, kuram viņi visvairāk uzticas,” analītiķiem sacīja Džesijs. “Ņemot vērā mūsu patiešām plašo izvēli, zemās cenas un ātro piegādi, mēs esam izkļuvuši no šiem nenoteiktajiem laikmetiem ar lielāku relatīvo tirgus segmenta daļu, nekā sākām, un labāk sagatavoti nākotnei.”

Piektdien Tramps arī izbeidz tirdzniecības atbrīvojumu, kas ļāva mazas vērtības sūtījumiem no Ķīnas apiet nodevas, atbrīvojumu, kas bija devis priekšrocības Ķīnā dibinātām e-komercijas firmām, piemēram, Shein un Temu.

Jaunie tarifi varētu dot labumu Amazon, palielinot izmaksas tā konkurentiem. Taču tas ietekmētu arī Ķīnas pārdevējus, kuri uzņēmuma iepirkšanās platformā sazinās ar amerikāņu patērētājiem.

Turklāt tas varētu paaugstināt cenas nesen atklātajā tiešsaistes veikalā, ko Amazon izveidoja, lai piegādātu zemu cenu produktus tieši no Ķīnas. Veikals, ko sauc par Amazon Haul, bija Amazon atbilde Shein un Temu.

Amazon ieņēmumu sadalījums

Amazon paziņoja, ka ceturksnī, kas beidzās 31. martā, tā nopelnīja 17,13 miljardus USD jeb 1,59 USD par akciju. Tas ir vairāk nekā USD 10,43 miljardi jeb 98 centi par akciju iepriekšējā gada periodā.

Ieņēmumi pieauga par 9% līdz 155,7 miljardiem ASV dolāru, salīdzinot ar 143,3 miljardiem ASV dolāru salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Pirmajā fiskālajā ceturksnī Amazon Web pakalpojumu pārdošanas apjoms pieauga par 17% līdz 29,3 miljardiem ASV dolāru.

Amazon ir viens no lielākajiem spēlētājiem sacīkstēs par ģeneratīvo mākslīgo intelektu. Tāpat kā citi tehnoloģiju uzņēmumi, tā ir palielinājusi ieguldījumus tehnoloģijā un tērē miljardus, lai paplašinātu datu centrus, kas atbalsta AI un mākoņdatošanu. Uzņēmums arī investē savās un Nvidia izstrādātajās datoru mikroshēmās. Tā ir arī paplašinājusi savus AI modeļus un integrējusi ģeneratīvo AI citās sava biznesa daļās.

Pirmajā ceturksnī Amazon ziņoja, ka īpašumam un aprīkojumam iztērēja 25,02 miljardus ASV dolāru, kas ir vairāk nekā 14,92 miljardi ASV dolāru, kas iztērēti tajā pašā periodā 2024. gadā.

Amazon šonedēļ paziņoja par 4 miljardu dolāru ieguldījumu līdz 2026. gadam, lai paplašinātu savu piegādes tīklu laukos, lai nodrošinātu ātrāku piegādi klientiem mazāk apdzīvotās vietās visā ASV.

Uzņēmums paziņoja, ka paredz, ka pārdošanas apjoms otrajā ceturksnī būs no 159 līdz 164 miljardiem USD. Saskaņā ar FactSet analītiķi prognozēja USD 161,2 miljardus.

Tā arī paredz, ka darbības ienākumi otrajā fiskālā ceturksnī būs robežās no 13 līdz 17,5 miljardiem USD. Saskaņā ar FactSet analītiķi sagaida USD 17,6 miljardus.

 

Pievienot komentāru