Garšīga un veselīga augļu un garšaugu ūdens pagatavošanas receptes

Sulas, saldie gāzētie dzērieni un sulu saturošie dzērieni ir kā bezjēdzīgi našķi, kas maksā diezgan dārgi, bet slāpes remdēt nespēj.

Turklāt, ja jūs sekojat līdzi savam svaram vai cukura līmeni asinīs, tad jums jāzina, ka šie ir arī kalorijām bagāti dzērieni, un visbiežāk tie ir pilni ar visādām organismam galīgi nevajadzīgām vielām.

Nav nekas labāks par parastu ūdeni. Taču to dzert ir tik garlaicīgi… Gribas kaut ko garšīgu… Mēs pastāstīsim, kā ar augļu un aromātisku garšaugu palīdzību var pagatavot garšīgu un reizē veselīgu ūdeni.

Jūs nesagaidīsiet nedz garšas eksploziju, nedz arī kaut kādu īpaši saldu dzērienu. Jūs saņemsiet ūdeni ar maigu, atspirdzinošu aromātu.

Tik maigu, ka reizēm šķiet, ka tā nemaz nav, taču ūdens noteikti būs daudz garšīgāks, nekā parasti. Starp citu, tā pagatavošana ir pavisam vienkārša. Jums pat nevajadzēs nekādu blenderu, mikseru vai kādas citas virtuves tehnikas palīdzību. Tikai pāris burkas vai pudeles pagatavotā dzēriena uzglabāšanai ledusskapī.

Augļi. Der jebkādi, kas jums garšo, izņemot banānus. Augļiem jābūt nogatavinātiem, lai maksimāli atklātos to garša un smarža. Ļoti labi r pievienot ūdenim ogas, citrusaugļus, ananāsu un arbūzu.

Garšaugi. Tā ir papildus opcija. Ja jums tie negaršo, tos var arī nelikt. Tomēr reizēm tie izteiksmīgi paspilgtina augļu garšu un ūdens sanāk vienkārši brīnišķīgs.

Burkas un krūkas. Vēlams ar vākiem.

Krūka ar sietiņu. Vai arī vienkārši atsevišķs sietiņš. Ūdenī nostādinātas ogas izskatīsies ne īpaši pievilcīgas, arī to garša vairs nebūs tik laba. Tāpēc ūdeni labāk izkāst.

Stampiņa vai vienkārši kāda karote augļu un garšaugu sastampāšanai.

Ūdens. Jebkāds dzeramais ūdens. Tas var būt pat krāna ūdens, ja vien jūs apmierina tā garša un kvalitāte.

Kādus augļus labāk izmantos, svaigus vai saldētus?

Atbilde nav tik viennozīmīga. Protams, ārpus sezonas labāk ņemt saldētus, jo svaigie, pat ja ir atrodami veikalos, nespēj sniegt tik piesātinātu garšu, kā arī maksā padārgi. Sezonas laikā gan labāk izmantot tieši svaigus un nogatavinātus augļus un ogas.

Kādus garšaugus izmantot?

Kādi vien garšo un ir pa rokai. Parasti šādās receptēs izmanto piparmētru, taču ļoti interesantas garšu kombinācijas sniedz baziliks, rozmarīns, salvija, timiāns un lavanda. Bet tagad dažas receptes. Sastāvdaļu daudzums ir norādīts 2 litriem ūdens, taču jūs varat mainīt to attiecību atbilstoši savai gaumei.

  1. Citrusaugļu ūdens

Sastāvdaļas:

  • Apelsīns
  • Laims
  • Citrons
  • Ūdens un ledus

Pagatavošana

1 apelsīnu, 1 laimu, 1 citronu sagriež pusripiņās. Liek burkā, nedaudz samīca, lai augļi sāktu izdalīt sulu, taču nepārvērstos putrā. Burku piepilda ar ledu un pielej ūdeni. Uzmanīgi samaisa. Uzliek vāku un liek ledusskapī vai kādā vēsā vietā.

Var dzert uzreiz, taču aromāts kļūs izteiktāks pēc 1-2 stundām, bet vēl piesātinātāku garšu dzēriens iegūs pēc vienas diennakts. Ledus nespēs pilnībā izkūst līdz pat nākamai dienai un kalpos kā savdabīgs siets, kas atdala ūdeni no augļu gabaliņiem.

  1. ūdens ar avenēm un laimu.

Sastāvdaļas:

  • Laims
  • Avenes
  • Ledus un ūdens

Pagatavošana

Sanāk interesants, viegli rūgtens dzēriens ar patīkamu nokrāsu. Divus laimus sagrieziet ceturtdaļās, to sulu izspiediet burkā un turpat iemetiet arī pašas ceturtdaļas. Pievienojiet sauju aveņu. Augļus nedaudz saspaidiet, bet tikai nedaudz. Pievienojiet ledu, ūdeni, samaisa, uzliek vāku un liek ledusskapī.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru