Ieslodzītā rakstnieka diena

15. novembrī plkst. 18.00 Latvijas PEN aicina uz tulkošanas darbnīcu Jāņa Akuratera muzejā Ojāra Vācieša ielā 6a. Darbnīca veltīta Starptautiskajai ieslodzītā rakstnieka dienai.

15. novembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā ieslodzītā rakstnieka diena, kurā sabiedrība ir aicināta atcerēties par literātiem, kas daudzviet pasaulē tiek vajāti, ieslodzīti un represēti par to, ko rakstījuši.

Šogad īpaša uzmanība tiek pievērsta pieciem autoriem. Tie ir: meksikāņu rakstniece Lidija Kačo (Lydia Cacho), kas savā dzimtenē tiek vajāta par pētniecisko žurnālistiku un aktīvo pozīciju, Ugandas akadēmiķe, rakstniece un aktīviste Stella Njanzi (Stella Nyanzi), kam piespriests ieslodzījums par Ugandas prezidentam veltītu rupju dzejoli, šrilankiešu rakstnieks Šaktika Satkumara (Shakthika Sathkumara), turku reportieris Nedims Turfents (Nedim Türfent), kas tiek nepamatoti apsūdzēts par teroristisku darbību, un ēģiptiešu dzejnieks Gelals el-Bihairī (Galal El-Behairy), kam piespriests cietumsods par dziesmas tekstu.

15. novembrī plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejā Latvijas PEN rīko tulkošanas darbnīcu, kurā stāstīs par šiem pieciem rakstniekiem, tulkos un lasīs viņu darbu fragmentus. Vakaru vada Ilmārs Šlāpins. Piedalās Latvijas PEN pārstāvji, tulkotāji un atdzejotāji.

Ieslodzītā rakstnieka diena pasaulē notiek jau 38. reizi. Latvijas PEN to organizē otro gadu. Trīs no tiem rakstniekiem, kuri tika pieminēti pagājušā gada pasākumā – Oļegs Sencovs, Vaels Abbas un Šahiduls Alams -, ir atbrīvoti.

Ieejas maksa: 2.00 EUR.

Skolēniem, studentiem, senioriem: 1.50 EUR.

Sīkāka informācija: akuratera.muz@inbox.lv

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru