Jau pierādīts: šis notiks visās mājās, kur atrodas itkā nevainīgā alveja

Lūk, ko dara alveja: gastrīta ārstēšana, kā arī cīņa ar kuņģa slimībām, artrītu, saaukstēšanos un diabētu, nemaz nerunājot par brīnumaino ādas atjaunošanas un mitrināšanas efektu.

To lieto ginekoloģijā, zobu labošanai un pat pret matu izkrišanu. Bet šai “veselības krātuvei” ir negatīva puse: daži zinātnieki augam piedēvē kancerogēnu iedarbību.

Vārds “Aloe” apvieno augu ģints, kurā ir vairāk nekā 500 sugu. Visi no tiem ir sukulenti, kuru dzimtene ir Āfrika. Augam piedēvētās brīnumainās īpašības attiecas tikai uz vienu sugu – Alveju. Pēc ķīmiskā sastāva tā tuvākā radiniece ir Alvejas koks.

2011. gadā populārajā iknedēļas zinātniskajā žurnālā New Scientist tika publicēts sensacionāls raksts. Tās autori ir pētnieki no Nacionālās toksikoloģijas programmas, kuru pārrauga ASV Veselības departaments.

Divus gadus zinātnieki laboratorijas žurkām deva lielas alvejas devas, kā arī ūdeni, kas satur 1,5% augu ekstrakta. Eksperimenta beigās zarnās gan ļaundabīgi, gan labdabīgi jaunveidojumi bija 74% vīriešu un 39% eksperimentālo sieviešu. Žurkām, kurām tika dota barība bez piedevām, zinātnieki neatklāja patoloģijas.

Lasi vēl: Kāpēc pirms gulētiešanas jāiemet tualetes podā ķiploku daiviņu. Liekas stulbi, bet tici man tu tā arī darīsi

Ekstrakts tika piedāvāts arī pelēm, taču šajos grauzējos audzēju attīstība atbilda dzīvnieku vecumam un nebija ļaundabīgs. Iemesls, pēc pētnieku domām, ir īpašu baktēriju klātbūtne pelēm gremošanas traktā, kas var noārdīt zālaugu sukulenta aktīvās sastāvdaļas. Diemžēl cilvēka GI trakts bioloģiski ir vairāk līdzīgs žurkām.

Pētnieki plāno rūpīgi izpētīt brīnumā auga komponentus. Alveju noteikti nevajadzētu lietot iekšķīgi nekāda veida serumos. Kā arī ļoti rūpīgi jāizvēlas visa kosmētika, kurā ietilpst alveja. Notekiti nedrīkst pārspīlēt ar tā lietošanu.

Avots: news

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru