Kāpēc ķiploku lapas kļūst dzeltenas un kā ar to cīnīties; lūk, padomi!

Es vienmēr stādu ķiplokus rudenī un jau vasaras sākumā varu novākt jaunu ražu. Tikai pēdējos gados esmu ievērojusi vienu nelielu problēmu – ķiploku lapas ātri dzeltē.

Ja godīgi, man tas likās pavisam normāli, jo saule jau labi silda. Taču nācās pārdomāt pēc viena speciālista ieteikuma izlasīšanas.

Viņaprāt, lapu dzeltēšana liecina par slāpekļa deficītu, un tas savukārt slikti ietekmē ražas kvalitāti. Tagad jums ir jāizdomā, kā pareizi rūpēties par šādiem ķiplokiem. Un šeit ir daži padomi, ko es atradu.

 

Mēs izmantojam amonjaku

Vienkāršākais veids ir iegādāties produktu specializētā veikalā. Bet jūs varat sagatavot risinājumu pats. Lai to izdarītu, mēs izmantojam visizplatītāko amonjaku.

Lai pagatavotu virsējo mērci, ņem desmit litru spaini ūdens un 3 ēd.k. l. amonjaks. Laistiet augu ar šo šķīdumu vairākas dienas. Šāda ķiploku kopšana var dot pozitīvu rezultātu pēc 5 dienām.

Lasi vēl: Lai burkāni būtu sulīgi, garšīgi un lieli, tie ir jāaplej ar šo šķīdumu; dalīšos ar jums savā noslēpums

Mēs izmantojam ūdeņraža peroksīdu

Ja nav pozitīvu izmaiņu pat pēc nedēļas, varat izmēģināt otro metodi: izsmidzināšanu. Lai to izdarītu, sagatavojiet īpašu ūdeņraža peroksīda un ūdens šķīdumu. Mēs izmantojam tādu pašu attiecību kā pirmajā variantā: uz 10 litriem ūdens ielej 3 ēd.k. l. peroksīdi.

Pēc ārstēšanas pagaidiet 14 dienas un atkārtojiet procedūru. Otrajā reizē ar slāpekļa pārsēju var pievienot fosforu. Lai to izdarītu, izmantojiet pelnus. Uz 10 litriem ūdens ņem 200 g.Šis līdzeklis bagātinās augu ar dzelzi, kāliju, sēru, magniju un citiem elementiem. Trešo reizi ķiplokus baro vasarā, proti, jūnija beigās.

 

COMMENTS

Pievienot komentāru