Trampa administrācija ceturtdien paziņoja par jaunām nodevām Ķīnā būvētiem kuģiem, norādot, ka šī soļa mērķis ir “sākt mainīt Ķīnas dominējošo stāvokli, novērst draudus ASV piegādes ķēdei un nosūtīt pieprasījuma signālu pēc ASV būvētiem kuģiem”.
Trampa administrācija ir paziņojusi par nodevu uzlikšanu Ķīnā būvētiem un Ķīnai piederošiem kuģiem, kas piestāj ASV ostās, iezīmējot turpmāku tirdzniecības kara saasināšanos starp divām pasaules lielākajām ekonomikām.
Lēmums, ko atklājis Amerikas Savienoto Valstu Tirdzniecības pārstāvju birojs (USTR), ir pieņemts pēc vienu gadu ilgas izmeklēšanas, kas sākotnēji tika uzsākta Baidena administrācijas vadībā.
“Kuģi un kuģniecība ir ļoti svarīgi Amerikas ekonomiskajai drošībai un brīvai tirdzniecības plūsmai,” sacīja vēstnieks Grīrs. “Trampa administrācijas darbības sāks mainīt Ķīnas dominējošo stāvokli, novērst draudus ASV piegādes ķēdei un nosūtīt pieprasījuma signālu pēc ASV būvētiem kuģiem,” teikts USTR paziņojumā.
Saskaņā ar jauno politiku Ķīnas būvētiem un īpašumā esošiem kuģiem būs jāmaksā nodevas, kas aprēķinātas, pamatojoties uz neto tonnāžu par reisu uz ASV. Polises pirmais posms stāsies spēkā pēc 180 dienām. Otro posmu, kas paredzēts ārvalstīs būvētiem sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) kuģiem, plānots īstenot trīs gadu laikā.
Pamatinformācija par Ķīnas kuģu būves praksi
2024.gada aprīlī USTR sāka izmeklēšanu par Ķīnas kuģubūves praksi saskaņā ar 1974. gada Tirdzniecības likuma 301. sadaļu. Izmeklēšana piedāvāja pakalpojumu maksu līdz 1 miljonam USD par katru Ķīnā būvētu kuģi un 1,5 miljonus USD ārvalstu īpašumā esošiem okeāna pārvadātājiem, kuru flotēs ietilpst Ķīnā būvēti kuģi.
Ķīnas strauji augošajā autobūves un kuģniecības nozarē valsts ir ievērojami palielinājusi savu globālo jūrniecības nospiedumu. Saskaņā ar Veson Nautical datiem 2024. gadā Ķīnā būvētie kuģi veidoja 81% no pasaules kuģu būves tirgus daļas. Enerģētikas nozarē Ķīnai pieder aptuveni 48% no sašķidrinātās naftas gāzes (LPG) kuģu tirgus un 38% no sašķidrinātās dabasgāzes tirgus.
USTR norādīja, ka piecas nacionālās arodbiedrības 2024. gada 12. martā ir iesniegušas lūgumrakstu par izmeklēšanu, pilsoņiem paužot bažas par Ķīnas pieaugošo dominējošo stāvokli jūras loģistikā un kuģu būvē.
USTR secināja, ka šis dominējošais stāvoklis ir “nepamatots, jo tas izspiež ārvalstu uzņēmumus, liedz uz tirgu orientētiem uzņēmumiem un to darbiniekiem komerciālas iespējas un samazina konkurenci. Tas rada atkarību no Ķīnas, palielinot risku un samazinot piegādes ķēdes noturību.”
Atbildot uz sākotnējo priekšlikumu pagājušajā gadā, Ķīnas Tirdzniecības ministrija ASV izmeklēšanu nosauca par “kļūdu papildus kļūdai”. Pēc USTR jaunākā paziņojuma papildu atbilde vēl nav sniegta.
Tramps dod mājienus uz turpmāku tarifu paaugstināšanu Ķīnai
Pretrunīgā komentārā Tramps sacīja, ka nevēlas vēl vairāk paaugstināt tarifus Ķīnas precēm, atsaucoties uz bažām, ka tirdzniecība starp abām valstīm varētu apstāties.
“Noteiktā brīdī es nevēlos, lai tie kļūtu augstāki, jo noteiktā brīdī jūs nokļūstat tur, kur cilvēki nepērk. Tāpēc es, iespējams, nevēlos iet augstāk vai pat nevēlos pacelties līdz šim līmenim,” viņš sacīja žurnālistiem Baltajā namā. “Es varbūt vēlos iet uz mazāk, jo, jūs zināt, jūs vēlaties, lai cilvēki pērk.”
Trampa administrācija visam Ķīnas importam ir noteikusi 145% tarifus. Atriebjoties, Ķīna ir ieviesusi 125% tarifus ASV precēm. Ķīna pagājušajā nedēļā paziņoja, ka “ignorēs” Trampa tarifus, nodēvējot to par “bezjēdzīgu skaitļu spēli”. Tā vietā Ķīna norādīja, ka tā var novirzīt atbildes pasākumus uz ASV pakalpojumu sektoru, piemēram, juridiskām konsultācijām, tūrismu un izglītību.
Can’t wait to read more posts like this. Subscribed!
Sultanahmet su kaçak tespiti Doğal Kaynakları Koruyan Çözüm: Kaçak tespiti sonrası su israfının önüne geçtik. Harika bir hizmet. https://seomaker.cz/seo-test/domain/uskudartesisat.com