LNMM ielūdz uz mediju tūri izstādē “ZAĻŠ / Atmaskots”

Preses konference un mediju tūre izstādē

ZAĻŠ / Atmaskots

2019. gada 4. jūlijs

plkst. 10.30

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Lielā izstāžu zāle (-2. stāvā)

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 10.00–10.30

Ceturtdien, 2019. gada 4. jūlijā, plkst. 10.30 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Jauno mediju kultūras centrs RIXC aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci un tai sekojošu tūri, kurā tiks prezentēta izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Pasākuma norises vieta: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka, Lielā izstāžu zāle un vestibils (-1. un -2. stāvā); Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā.

No 2019. gada 6. jūlija līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”.

Zaļā krāsa simboliski tiek saistīta ar visu dabisko, tādēļ to bieži izmanto, lai pārmērīgi kompensētu to, ko cilvēce ir zaudējusi. Zaļā ir antropocentriskākā no krāsām, tai piemīt nenoteiktība, ko veido dabiskums un mākslīgums. Vai mums ir kontrole pār “zaļo”? Neskatoties uz savām pozitīvajām nozīmēm, arvien biežāk zaļš tiek fetišizēts un tehnoloģiski romantizēts, tādēļ valda nepieciešamība pēc sistemātiskas biopolitikas, kas kritiski aplūkotu arvien pieaugošās tehnoloģiskās manipulācijas ar dzīvības sistēmām, ekoloģiju un biosfēru kopumā.

Preses konferencē piedalās:

– Rasa Šmite, Raitis Šmits, Jenss Hauzers (Jen Hauser, Vācija/Francija) – izstādes kuratori, kuru pastāstīs par darbu atlasi izstādei, par tās kopējo konceptu un aplūkoto problemātiku

– Daina Siliņa, Agnese Baranova – izstādes un festivāla producentes

Pēc preses konferences pirmās daļas sekos mediju tūre, kurā katrs no māksliniekiem atradīsies pie sava darba un varēs par to sniegt plašāku informāciju visiem interesentiem. Mediju tūrē piedalīsies:

Francisco López (ES), Rihards Vītols (LV), Karine Bonneval (FR), Eva-Maria López (DE/FR), Jan-Peter E.R. Sonntag (DE), Robert Hengeveld (CA)

Iespējams, ka pie saviem darbiem būs arī: Adam W. Brown (US), Rebekah Blesing (US), Santa France (LV), Voldemārs Johansons (LV), Iodine Dynamics (NL/FR/US/UK), AnneMarie Maes (BE), Joana Moll (ES/DE), Taavi Suisalu (EE)

Preses konferenci moderēs izstādes kuratore Rasa Šmite (RIXC).

Pasākuma laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus izstādes organizatoriem.

Pēc oficiālās daļas būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju.

Izstādes atklāšana 2019. gada 5. jūlijā plkst. 18.00

IZSTĀDES KURATORI:

Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija),

Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija)

INTERNETA RESURSI:

www.lnmm.lv

FACEBOOK: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

YOUTUBE: Latvian National Museum of Art / LNMMvideos

TWITTER: @LNMM_muzejs

INSTAGRAM: @latviannationalmuseumofart

#lnmm

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

DARBA LAIKS:

Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās 10.00–18.00, kase 10.00–17.30

Piektdienās 10.00–20.00, kase 10.00–19.30

Sestdienās, svētdienās 10.00–17.00, kase 10.00–16.30

Pirmdienās slēgts

Muzejs ir slēgts oficiālajās svētku dienās: 1. janvārī, Lielajā Piektdienā, Lieldienās, Līgo un Jāņu dienās (23.–24. jūnijā), Ziemassvētkos (25.–26. decembrī), 31. decembrī.

BIĻEŠU CENAS:

Apmeklētājiem grupā, kurā ir vismaz 10 personas (neieskaitot grupas vadītāju – pedagogu vai gidu), piemēro 20% atlaidi. Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

Pieaugušie: 3,50 EUR

Skolēni, studenti, pensionāri 2,00 EUR

Ģimenes biļete (1–2 pieaugušie ar 1–4 bērniem vai viena daudzbērnu ģimene): 5,00–7,00 EUR

Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem; bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušajiem bērniem (uzrādot apliecību); bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību); vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti; Latvijas mākslas skolu un mākslas profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem (uzrādot apliecību); Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentiem (uzrādot apliecību); profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem vai augstskolu studentiem, kas apgūst vai studē vizuālo un lietišķo mākslu, dizainu, kultūras vēsturi, muzeoloģiju, arhitektūru, restaurāciju, mācību vai studiju procesa ietvaros (vismaz dienu iepriekš iesniedzot rakstveida izglītības iestādes iesniegumu muzeja direktoram); Latvijas muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību); Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem (uzrādot biedra karti); Latvijas Mākslinieku savienības biedriem (uzrādot apliecību); LNMM Drauga kartes īpašniekiem (uzrādot karti un personu apliecinošu dokumentu); plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas atspoguļo norises muzejā (uzrādot preses karti); grupu (ne mazāk par 10 apmeklētājiem) vadītājam (pedagogam vai gidam); ikgadējās starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” laikā no plkst. 19.00; visiem apmeklētājiem pastāvīgās ekspozīcijas apskate katra mēneša pēdējā svētdienā un Starptautiskajā muzeju dienā – 18. maijā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru