Pabriks tiksies ar skautiem un gaidām no Japānas

Rīt, 8. augustā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar skautiem un gaidām no Japānas, lai apspriestu abu valstu skautu un gaidu organizāciju līdzšinējo un turpmāko sadarbību.

Tikšanās laikā jaunieši no Japānas aizsardzības ministram pastāstīs par abu valstu skautu un gaidu pieredzes apmaiņas projektu, kā arī plānotajām Latvijas sportistu treniņnometnēm Fudži pilsētā pirms Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Savukārt aizsardzības ministrs viesus iepazīstinās ar Latvijas jauniešu iespējām pilnveidot savas zināšanas un prasmes Valsts aizsardzības mācībā, kas ir daļa no jaunās visaptverošās valsts aizsardzības koncepcijas.

Kopā ar Japānas delegāciju Aizsardzības ministrijā viesosies arī Latvijas skauti un gaidas. Šī ir jau 11.reize, kad Japānas skauti un gaidas pieredzes apmaiņas projekta ietvaros viesojas Latvijā.

Projekts starp Latvijas un Japānas skautu un gaidu organizācijām tika uzsākts 2007. gadā, kad tika noslēgts abpusējs sadarbības līgums uz pieciem gadiem par ikgadējām jauniešu apmaiņām. Organizāciju sadarbības pamatā ir stāsts par Pelēkā Vilka ordeni, kas ir augstākais skautu vadītāju apbalvojums.

1933.gadā šis ordenis tika piešķirts latviešu skautu vadītājam Belizāram Radziņam (1904-1973) par izciliem nopelniem skautu organizācijas popularizēšanā jaunatnes vidū. Taču, sākoties padomju okupācijai Baltijas valstīs, 1944.gadā B.Radziņš bija spiests Latviju pamest, dodoties uz Apvienoto Karalisti.

Pēc pārvākšanās uz patstāvīgu dzīvi ASV, B.Radziņš 1968.gadā satika studentu Jasuhiko Kavašimu no Japānas, kurš bija nokļuvis grūtā situācijā – viņš bija uzņemts universitātē un, saskaņā ar tās noteikumiem, viņam vajadzēja atrast galvotāju ar Amerikas pilsonību. B.Radziņš, uzzinot, ka J.Kavašims iepriekš ir bijis skautu vadītājs, palīdzēja atrast galvotāju.

J.Kavašima gadu pēc B.Radziņa nāves apmeklēja viņa māju Sietlā, kur B.Radziņa sieva japānim kā piemiņu uzdāvinājusi Pelēkā Vilka ordeni. Pēc daudziem gadiem J.Kavašima nolēma apbalvojumu nodot Latvijai, tādēļ 2007. gada augustā Latvijā viesojās japāņu delegācija, kas ordeni nodeva glabāšanā Latvijas Gaidu un skautu muzejam.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru