Pazīstams namdaris pastāstīja, kāpēc žogs vienmēr jābūvē ar priekšējo pusi uz kaimiņa zemesgabalu. Saimniecības knifiņš, ko vērts likt aiz auss!

Žogi starp zemesgabaliem bieži vien kļūst par klupšanas akmeni. Strīdi rodas viena iemesla dēļ: pret ko būs vērsta žoga priekšējā puse – uz tava vai kaimiņa zemesgabala pusi? Praktiskais pret estētisko – ko izvēlēties?

Portāla zen.yandex lietotājs, namdaris Maksims palīdzēs mums izprast šo jautājumu. Viņš pastāstīs, kāpēc žogs jāceļ tā, lai priekšējā puse būtu ar skatu uz kaimiņu pagalmu.

Kas maksā, tas pasūta mūziku

Lasi vēl: Kādas kļūdas pieļauj gandrīz 99% sieviešu un kāpēc

Mēs nopirkām jaunu divu dzīvokļu māju ar nelielu zemes gabalu. Pagājušajā pavasarī nonācām pie žoga būvēšanas. Ar kaimiņu bija jāizlemj, uz kuru pusi būs vērsta žoga priekšpuse: uz manu vai uz viņa gabalu.

Pirmkārt, es konsultējos ar sievu. Viņa, protams, teica, ka žogu vajadzētu būvēt, lai tā priekšējā puse būtu ar skatu uz mūsu pagalmu, motivējot savu izvēli ar jautājuma estētisko pusi. “Šādi būs skaistāk!” – viņa teica.

Tad es devos aprunāties ar kaimiņu. Viņš pauda sekojošo: “Izgatavosim stabus mājas priekšā vienā virzienā un aiz mājas otrā virzienā. Un kur un kā, man tas nav svarīgi – metīsim monētu un izlemsim! ” Es teicu, ka padomāšu un vēlāk paziņošu savu lēmumu.

Lēmums bija jāpieņem man, jo par žogu samaksāju es. Drīzāk kaimiņam vajadzēja atdot savu pusi summas trīs mēnešu laikā, un viņš nepiedalījās būvniecībā. Šeit, kā saka, tas, kurš maksā, tas pasūta mūziku.

Manas mājas ir mana pils

Kamēr es apsvēru visus plusus un mīnusus, kādi rastos, ja žogu būvētu ar priekšpusi pret kaimiņu pagalmu, man radās ideja, un tā man likās vispareizākā! Galu galā mana māja ir mans cietoksnis, un kāpēc man ārpus sava zemesgabala būtu jāatstāj stabi un šķērskoki, uz kuriem var atbalstīties kāds nelabvēlis un bez pūlēm pārkāpt pāri žogam?

Patiešām, šķērskoki starp stabiem ir sava veida “kāpnes”, pa kurām var gan ielūkoties manā pagalmā, gan viegli pārrāpties pāri nožogojumam. Kamdēļ gan man tas būtu vajadzīgs? Es taču netaisu sētu, lai svešiniekam būtu pavisam viegli nokļūt manā pagalmā!

Vairāki ļaudis pat nākuši klajā ar pārsteidzošu dizainu, kā žogu padarīt ļoti skaistu. Viņi uzbūvē žogu ar stabiem un šķērskokiem, kas vērsti uz ielas pusi, izrotā tos ar kaut kādām bumbiņām un nokrāso svinīgā zelta krāsā. Tā labāk nedarīt! Skaists, bet  viegli pārkāpjams nožogojums. (skat. fotoattēlu).

Varbūt tas ir estētiski, taču jebkurš negodīgs cilvēks var viegli pārkāpt pāri šādam žogam. Tāpēc labāk ir būvēt žogu ar priekšējo pusi uz kaimiņa pagalmu – gan konfliktu būs mazāk, gan mājās drošāk.

Bet stabi ar šķērskokiem lieti noderēs tavā sētā! Piemēram, pie tiem var piestiprināt veļas auklas, kā arī piesiet vīnogas vai gurķus.

loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru