Tējas sēne: Kā to izaudzēt no nulles? Īstenībā to var katrs

Vannas diena

Vienu reizi divās vai trīs nedēļās pārliecinieties, ka tavai tējas sēnei ir vannas diena. Pašu sēni ļoti rūpīgi izņemt no burkas, uzliec uz plata trauka, mēģinot to nedeformēt. Šķidrumu, kurā atradās sēne, uzmanīgi nokās caur marles audumu un ielej tīrā trīs litru burkā.

Novietojiet trauku ar sēni izlietnē un viegli noskalo to ar siltu (bet ne karstu) ūdeni, atstājiet to gaisā dažas minūtes. Tad rūpīgi pārnes tējas sēni uz burku un nosedz vāku ar marles drānu. Tas arī viss. Šķiet, ka tā ir pilnīgi vienkārša procedūra, bet tā nešaubīgi ir svarīga, pateicoties kurai tava tējas sēne būs veselīga.

Pretējā gadījumā sēne sāks slimot – sākumā tā iegūs brūnu nokrāsu, un tad tā sāks pilnīgi stratificēties. Šādu sēni saglabāt būs jau ļoti grūti, un vairumā gadījumu ir vieglāk audzēt jaunu. Un dzērienu no šādas tējas sēnes parasti nav ieteicams dzert, jo tas ne tikai zaudē savas priekšrocības, bet vēl vairāk – tas kļūst bīstams veselībai. Atcerieties, ka tējas sēnes infūzijai vienmēr jābūt ļoti caurspīdīgai.

 

Tējas sēnes saglabāšana

Vēl viens būtisks nosacījums tējas sēnes veselībai ir tās pareiza uzglabāšana. Pirmkārt, temperatūrai ir jābūt pietiekami augstai tējas sēnes audzēšanas laikā. Pēc tam optimālā temperatūra nedrīkst pārsniegt 18 grādus. Otrkārt – gaisma. Tējas sēnes normālai augšanai gaisma ir vienkārši nepieciešama, un dienas gaismai jābūt vismaz 8 stundas. Bet ir jāizvairās no tiešas saules gaismas, tāpēc neatkārto ļoti bieži sastopamu kļūdu –nenovieto burku ar tējas sēni uz palodzes.

Lasi vēl: Saskaņā ar seno ķīniešu kalendāru jūsu liktenis ir ierakstīts jūsu dzimšanas gada pēdējā ciparā

 

Labums no tējas sēnes

Ir neiespējami noslēgumā nepieminēt tējas sēnes labvēlīgās īpašības, jo ne velti taču tu ar viņām nodarbojies, ne tā?

Veicina metabolismu un stiprina imunitāti

Pirmais, ko nepieciešams atzīmēt, ir vitamīni. Tējas sēnes dzērienā ir daudz vairāk barības vielu nekā visdārgākajā vitamīnu un minerālu kompleksā. Vitamīni, minerālvielas, ogļskābe, pienskābe un citas skābes, minerāli, fermenti – tas nebūt nav viss saraksts. Tādēļ nav pārsteidzoši, ka tējas sēnes dzēriens pozitīvi ietekmē imūnsistēmas darbu un normalizē vielmaiņu.

 

Gremošanas trakts

Vai tev ir gastrīts, kolīts, kuņģa čūla un divpadsmitpirkstu zarnas čūla, disbioze? Tikai viena glāze tējas sēnes dzēriena tukšā dūšā spēj uzlabot situāciju tikai nedēļas laikā. Un tās regulāra izmantošana veicina pilnīgu atveseļošanos. Starp citu, dzēriens ļoti labi novērš pat visnopietnākās grēmas.

Kā redzi, tējas sēnes audzēšanā un aprūpē nav nekā sarežģīta. Tāpēc, ja tu esi izdomājis pats izaudzēt tējas sēne – uzdrīksties, jo ieguvumi ir acīmredzami!

 

 

Avots:

optim1stka

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru