Tramps no jauniem tarifiem atbrīvo viedtālruņus un datorus

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija ir atbrīvojusi viedtālruņus, datorus un dažas citas elektroniskās ierīces no “savstarpējiem” tarifiem, tostarp no Ķīnas importam uzliktajām 125% nodevām.

ASV muitas un robežu patruļa piektdienas vakarā publicēja paziņojumu, kurā paskaidrots, ka preces tiks izslēgtas no Trampa 10% globālā tarifa vairumam valstu un daudz lielākā Ķīnas importa nodokļa.

Šāds solis noticis pēc ASV tehnoloģiju uzņēmumu bažām, ka sīkrīku cenas varētu strauji pieaugt, jo daudzi no tiem tiek ražoti Ķīnā.

Šis ir pirmais nozīmīgais jebkāda veida Trampa tarifu atlikums Ķīnai, un viens tirdzniecības analītiķis to raksturoja kā “spēles maiņas scenāriju”.

Izņēmumi, kas datēti ar atpakaļejošu datumu līdz 5. aprīlim, ietver arī citas elektroniskas ierīces un komponentus, tostarp pusvadītājus, saules baterijas un atmiņas kartes.

“Šis ir sapņu scenārijs tehnoloģiju investoriem,” Dan Ives, kurš ir globālais tehnoloģiju pētījumu vadītājs Wedbush Securities, rakstīja vietnē X. “Viedtālruņi, mikroshēmas tiek izslēgtas, ir scenārijs, kas maina spēli, kad runa ir par Ķīnas tarifiem.”

Viņš piebilda, ka lielie tehnoloģiju uzņēmumi, piemēram, Apple, Nvidia, Microsoft un plašāka tehnoloģiju nozare, šajā nedēļas nogalē var uzelpot milzīgu atvieglojumu.

Baltais nams norādīja, ka izņēmumi tika veikti, lai nodrošinātu uzņēmumiem vairāk laika ražošanas pārcelšanai uz ASV.

“Prezidents Tramps ir skaidri pateicis, ka Amerika nevar paļauties uz Ķīnu, lai ražotu tādas kritiskas tehnoloģijas kā pusvadītāji, mikroshēmas, viedtālruņi un klēpjdatori,” teikts Baltā nama preses sekretāres Karolīnas Levitas paziņojumā. “Pēc prezidenta norādījuma šie uzņēmumi steidzas pēc iespējas ātrāk uzsākt ražošanu uz sauszemes ASV.”

Tramps, kurš nedēļas nogali pavada savā Floridas mājā, piektdien žurnālistiem sacīja, ka ir apmierināts ar augstajiem tarifiem Ķīnai.

“Un es domāju, ka no tā iznāks kaut kas pozitīvs,” viņš sacīja, pieminot savas attiecības ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu.

Daži aprēķini liecina, ka iPhone cenas ASV varētu pat trīskāršoties, ja izmaksas tiktu novirzītas uz patērētājiem.

ASV ir galvenais iPhone tālruņu tirgus, savukārt Apple pagājušajā gadā veidoja vairāk nekā pusi no viedtālruņu pārdošanas apjoma, liecina Counterpoint Research. Tajā teikts, ka pat 80% Apple iPhone, kas paredzēti pārdošanai ASV, ir ražoti Ķīnā, bet atlikušie 20% ir ražoti Indijā.

Kopā ar citiem viedtālruņu gigantiem, piemēram, Samsung, Apple pēdējos gados ir mēģinājis dažādot piegādes ķēdes, lai izvairītos no pārmērīgas paļaušanās uz Ķīnu. Indija un Vjetnama kļuva par līderiem papildu ražošanas mezglos.

Tiek ziņots, ka tarifiem stājoties spēkā, Apple pēdējās dienās centās paātrināt un palielināt Indijā ražoto ierīču ražošanu.

COMMENTS

Pievienot komentāru