Tramps pagarina termiņu, lai TikTok darbotos ASV

ASV prezidents Donalds Tramps ir piešķīris TikTok otro 75 dienu pagarinājumu, lai izpildītu likumu, kas pieprasa ļoti populārajai video lietotnei pārdot savu darbību ASV, vai arī tai draud aizliegums valstī.

“Mēs nevēlamies, lai TikTok izdzistu,” Tramps rakstīja vietnē Truth Social. “Mēs ceram uz sadarbību ar TikTok un Ķīnu, lai noslēgtu darījumu.” Pašlaik platforma pieder Ķīnas uzņēmumam ByteDance.

Trampa pirmais pagarinājums tika piešķirts pēc viņa stāšanās amatā janvārī, un tā termiņš beidzās sestdien. Sociālo mediju platforma, kurā teikts, ka tai ASV ir vairāk nekā 170 miljoni lietotāju, ASV ir jāslēdz saskaņā ar Kongresa pieņemto likumu, ja vien netiks atrasts pircējs.

Piektdienas paziņojumā ByteDance teica, ka tas ir apspriests ar Trampa administrāciju, bet “vienošanās nav izpildīta”.

“Ir svarīgi jautājumi, kas jāatrisina. Jebkurš līgums būs jāapstiprina saskaņā ar Ķīnas tiesību aktiem,” sacīja pārstāvis.

Bijušā ASV prezidenta Džo Baidena administrācija apgalvoja, ka TikTok Ķīna varētu izmantot kā spiegošanas un politisko manipulāciju rīku. Kongress pagājušajā gadā pieņēma divu partiju likumu, kas deva ByteDance sešus mēnešus laika, lai pārdotu savu TikTok kontrolpaketi vai redzētu, ka lietotne ir bloķēta ASV.

Aizlieguma pretinieki ir minējuši vārda brīvību kā iemeslu platformas saglabāšanai. Jaunais paplašinājums tiek ieviests, Trampa administrācijai cenšoties panākt vienošanos, lai sociālo mediju platformu nodotu amerikāņu īpašumā un saglabātu populārās lietotnes darbību ASV.

“Darījums prasa vairāk darba, lai nodrošinātu visu nepieciešamo apstiprinājumu parakstīšanu,” Tramps piektdien rakstīja savā platformā Truth Social.

Tiek ziņots, ka trešdien tika gandrīz pabeigts TikTok darījums, taču tas izjuka pēc tam, kad Tramps tajā pašā dienā paziņoja par plašiem globāliem tarifiem, tostarp Ķīnai.

ByteDance pārstāvji sazinājās ar Balto namu, lai informētu viņus, ka Ķīna vairs neapstiprinās darījumu, ja vien nevarēs notikt sarunas par tarifiem.

Vārdā nenosauktais avots sacīja, ka Trampam bija paredzēts parakstīt rīkojumu par 120 dienu termiņa uzsākšanu darījuma noslēgšanai, dodot laiku dokumentu noformēšanai un finansējuma nodrošināšanai.

Vienošanos bija apstiprinājuši esošie investori, jaunie investori, ByteDance un ASV valdība, taču Ķīna atkāpās, kad Tramps ieviesa globālos importa nodokļus, ziņo CBS.

Ķīnas vēstniecība Vašingtonā paziņoja, ka tā “iebilst pret praksi, kas pārkāpj tirgus ekonomikas pamatprincipus”. Ķīna saskaras ar 54% kopējo tarifu precēm, kas tiek importētas ASV, un tā ir atriebusies ar 34% prettarifu.

Pārskati liecina, ka pēdējo dienu laikā ir parādījušies vairāki potenciālie TikTok pircēji. =Amazon ir iesniegusi Baltajam namam pēdējā brīža piedāvājumu iegādāties platformu, lai gan uzņēmums ir atteicies komentēt.

Vēl vairāki potenciālie pircēji ir miljardieris Frenks Makorts kopā ar kanādiešu uzņēmēju Kevinu O’Līriju. Aleksis Ohanians, kurš līdzdibināja Reddit, ir teicis, ka ir pievienojies Makkorta kunga piedāvājumam.

Tiek ziņots, ka uz akciju kandidē arī skaitļošanas gigants Microsoft, privātā kapitāla gigants Blackstone, riska kapitāla uzņēmums Andreessen Horowitz un meklētājprogramma Perplexity AI.

Tramps ir teicis, ka viņa administrācija sazinājusies ar četrām atsevišķām grupām, kuras ir ieinteresētas potenciālajā TikTok darījumā, lai gan viņš tās nav nosaucis.

Prezidents arī ierosinājis, ka ASV varētu piedāvāt darījumu, kurā Ķīna piekrīt apstiprināt TikTok pārdošanu apmaiņā pret atbrīvojumu no ASV tarifiem Ķīnas importam.

“Mēs ceram turpināt strādāt labā ticībā ar Ķīnu, kas, kā es saprotu, nav īpaši priecīga par mūsu savstarpējiem tarifiem,” Tramps rakstīja vietnē Truth Social.

 

Pievienot komentāru