Lētu apģērbu noriets – uzņēmumi Temu un Shein brīdina par tarifu cenu

Ātrās modes zīmoli, kas pazīstami ar īpaši lētu apģērbu, kosmētikas un aksesuāru pārdošanu, cīnās ar Trampa 145% tarifu, kas piemērots lielākajai daļai Ķīnā ražoto produktu.

Ķīnas dibinātās e-komercijas vietnes Temu un Shein paziņoja, ka plāno, sākot ar nākamo nedēļu, paaugstināt cenas amerikāņu klientiem, jo ​​ASV prezidents Donalds Tramps ir noteicis debesu tarifus precēm, kas tiek piegādātas no Ķīnas.

Temu, kas pieder Ķīnas e-komercijas uzņēmumam PDD Holdings, un Shein, kas tagad atrodas Singapūrā, atsevišķos, bet gandrīz identiskos paziņojumos norādīja, ka to darbības izdevumi ir pieauguši “neseno globālās tirdzniecības noteikumu un tarifu izmaiņu dēļ”.

Abi uzņēmumi paziņoja, ka veiks “cenu korekcijas”, sākot no 25. aprīļa, lai gan neviens nesniedza sīkāku informāciju par pieauguma apmēru.

Shein pārdod lētas drēbes, kosmētiku un aksesuārus, galvenokārt mērķējot uz jaunām sievietēm, sadarbojoties ar sociālo mediju ietekmētājiem.

Temu, kas reklamē savas preces, izmantojot tiešsaistes reklāmas, pārdod plašāku produktu klāstu, tostarp sadzīves priekšmetus, humoristiskas dāvanas un mazas elektronikas preces.

Kopš darbības uzsākšanas Amerikas Savienotajās Valstīs, Shein un Temu ir devuši Rietumu mazumtirgotājiem iespēju izmantot savu naudu, piedāvājot produktus par īpaši zemām cenām, kā arī digitālās vai ietekmējošo reklāmu lavīnas.

145% tarifs, ko Tramps noteica lielākajai daļai Ķīnā ražotu produktu, apvienojumā ar viņa lēmumu pārtraukt muitas atbrīvojumu, kas ļauj precēm, kuru vērtība ir mazāka par 800 USD (703 eiro), ievest ASV beznodokļu, ir iedragājis abu platformu biznesa modeļus. E-komercijas uzņēmumi ir bijuši lielākie atbrīvojuma lietotāji.

Ķīnas ātrās modes zīmolu nepilnību novēršana

Tramps šomēnes parakstīja izpildrīkojumu, lai no 2.maija tiktu atcelts “de minimis nodrošinājums” precēm no Ķīnas un Honkongas, kad tām tiks piemērots 145% importa nodoklis.

Aptuveni 4 miljoni mazvērtīgu paku, no kurām lielākā daļa ir Ķīnā, katru dienu ierodas ASV saskaņā ar drīzumā atcelto noteikumu.

ASV politiķi, tiesībaizsardzības aģentūras un biznesa grupas lobēja, lai atceltu ilgstošo atbrīvojumu, raksturojot to kā tirdzniecības nepilnību, kas deva priekšrocības lētām Ķīnas precēm un kalpoja kā portāls nelegālo vielu un viltojumu ievešanai valstī.

Kā tiek ietekmēti tehnoloģiju giganti ASV

Pagājušajā gadā Temu un Shein bija vieni no lielākajiem reklāmu tērētājiem sociālo mediju platformās, taču viņi abi ir samazinājuši šos izdevumus pēdējo nedēļu laikā, liecina datu analīzes nodrošinātāja Sensor Tower. Tās varētu būt sliktas ziņas tādām platformām kā Facebook, Instagram, Snap, X un TikTok, kas balstās uz reklāmu.

Novembrī amerikāņu e-komercijas gigants Amazon atklāja zemu izmaksu tiešsaistes veikalu, kas piedāvā elektroniku, apģērbu un citus produktus, kuru cena ir zem 20 USD (17,60 eiro). Trešdien daudzi no elektronikas, apģērba un citiem veikala izstrādājumiem atgādināja preces, kas parasti atrodamas Shein un Temu.

Savos klientu paziņojumos par gaidāmo cenu paaugstināšanu uzņēmumi mudināja klientus turpināt iepirkties arī nākamajās dienās.

“Mēs esam uzkrājuši krājumus un esam gatavi, lai nodrošinātu, ka jūsu pasūtījumi šajā laikā tiek saņemti nevainojami,” teikts Temu paziņojumā. “Mēs darām visu iespējamo, lai saglabātu zemas cenas un samazinātu ietekmi uz jums.”

 

COMMENTS

Pievienot komentāru