Aizsardzības ministrija akreditēs Korejas aizsardzības atašeju

Pirmdien, 23.novembrī, darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditēs Korejas aizsardzības atašeju pulkvežleitnantu Kimu Sunghunu (Kim Seung Hoon).

Tāpat Aizsardzības ministrijas pārstāvji atvadu sanāksmē tiksies ar Lietuvā rezidējošo ar Ukrainas aizsardzības atašeju pulkvedi Oleksandru Koberskji (Oleksandr Koberskyi).

Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 izplatības ierobežošanai, Korejas aizsardzības atašeja akreditācija un tikšanās ar Ukrainas aizsardzības atašeju notiks tiešsaistes sanāksmes veidā.

Pulkvežleitnants K. Sunghuns līdz šim ir bijis Korejas Gaisa spēku Taktiskās gaisa kontroles eskadriļas komandieris, kā arī ieņēmis vairākus vadošus amatus Korejas Bruņoto spēku Apvienotajā štābā.

Pulkvedis O. Koberskjis bijis Ukrainas aizsardzības atašejs Baltijas valstīs kopš 2016.gada 22.septembra.

Latvija iestājas par Ukrainas teritoriālo nedalāmību, atbalsta tās eiroatlantisko integrāciju un nosoda Krievijas bruņoto spēku īstenoto iebrukumu Ukrainā 2014.gadā.

Nacionālie bruņotie spēki sniedz ieguldījumu Ukrainas karavīru apmācībā. Kapelānu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai nodrošinātu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Latvijas aizsardzības nozare jau septīto gadu sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. Kopš 2014.gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību. Kopš 2017.gada humānās palīdzības kravas nogādātas Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru