Brīnumainā “augšāmcelšanās”. Sieviete nāk pie samaņas teju pēc 30 komā pavadītiem gadiem. Un lūk, ko viņa pirmo saka!

Kādā Vācijas klīnikā norisinājies neticams notikums – pie samaņas nākusi sieviete pēc 28 komā pavadītiem gadiem, vēsta portāls thenational.ae.

Vedot savu tolaik četrus gadus veco dēlu no skolas, Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) iedzīvotāja Munira Abdallāha nokļuva avārijā, kad viņas automobilis sadūrās ar skolas autobusu.

Sieviete, kas sēdēja aizmugurējā sēdeklī, izglāba bērnu, aizsedzot viņu ar savu ķermeni. Dēls tika cauri ar galvas sasitumu, bet māte guva nopietnu galvas traumu.

Tolaik 32 gadus vecā Munira nonāca komā, un ārsti uzskatīja, ka viņa, iespējams, nekad vairs neatvērs acis. Tā tas bija līdz pat 2019.gadam, kad viņa atguva samaņu Vācijas slimnīcas nodaļā.

“Es nekad neatmetu cerību, jo man vienmēr bija sajūta, ka kādu dienu viņa pamodīsies,” sacīja Muniras dēls Omārs Veibērs, kam tagad ir 32 gadi.

Munira daudzus gadus pavadīja AAE slimnīcās, un viņu pārvietoja no vietas uz citu apdrošināšanas ierobežojumu dēļ.

2017.gada aprīlī AAE Kroņprinča tiesa iepazinās par viņas situāciju un piešķīra ģimenei subsīdiju visaptverošai atveseļošanās programmai Vācijā.

Sieviete tika pārvesta uz kādu klīniku Vācijā, kur viņu ārstēja ar modernām zālēm un fizioterapiju. Pagājušajā gadā viņas ķermenis sāka reaģēt uz ārstu veiktajām manipulācijām.

Lasi vēl: Šādus pīrādziņus ar kāpostiem gatavoja mana mamma. Īsts baudījums visai ģimenei!

Pērn jūnijā sieviete negaidīti atguva samaņu un sāka runāt. Dažas dienas pēc atmošanās Munira pirmo reizi 27 gadu laikā nosauca sava dēla vārdu, bet vēlāk sāka runāt skaidrāk un skaitīt lūgšanas.

“Viņa minēja manu vārdu. Es lidoju no prieka. Gadiem ilgi es sapņoju par šo brīdi, un mans vārds bija pirmais, ko viņa pateica,” sajūsmināts stāstīja Muniras dēls.

Patlaban sieviete turpina atveseļoties, jau var visnotaļ skaidri sarunāties un informēt par sāpēm, ja tās viņu piemeklē. Viņa ir atgriezusies dzimtenē.

 

Avoti:

news

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

Pievienot komentāru