Ir noteikts optimālais vecums sievietēm pirmā bērna piedzimšanai. Tas tagad ir zināms!

Nav ideāla vecuma, lai kļūtu par māti, taču bērna audzināšana ir vērtīga un brīnišķīga pieredze, kas var sagādāt gan laimi un prieku, gan grūtības un raizes. 

Nesen veikts pētījums atklāja, ka grūtniecības iestāšanās pēc 35 gadu vecuma ir vairākas priekšrocības. Šie ieguvumi ietver lielākas veselīgas grūtniecības iespējas, auglības palielināšanos un lielākas iespējas izveidot saikni ar savu bērnu.

Lai gan tradicionāli tas tiek uzskatīts par riskantu, zinātnieki ir atklājuši vairākas pozitīvas tendences, kas saistītas ar salīdzinoši vēlu grūtniecību.

Iepriekšējie pētījumi liecina, ka grūtniecība vēlākā dzīves posmā var palielināt paredzamo dzīves ilgumu, taču tagad Dienvidkalifornijas universitātes zinātnieki atklājuši, ka tā uzlabo arī mātes garīgās spējas.

Kā viņi nonāca pie šāda secinājuma?

Pētījumā piedalījās 830 sieviešu pēcmenopauzes vecuma grupa. Dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi, kas saistīti ar plānošanu, vizuālo uztveri, verbālo atmiņu, koncentrēšanos un uzmanības noturību.

Lasi vēl: Ja jūs lasot šo atpazīstat sevi un savu otro pusīti, tad jūsu starpā ir mīlestība, kura ilgs mūžīgi

Izrādījās, ka sievietēm, kurām bija pirmais bērns pēc 24 gadiem, garīgo spēju pārbaudēs, problēmu risināšanā un verbālos uzdevumos veicas labāk, salīdzinot ar tām, kuras to nedarīja.

Tās, kuras kļuva par mātēm  uz 24 gadiem. Sievietēm, kuras savu pēdējo bērnu dzemdējušas pēc 35 gadu vecuma sasniegšanas, bija labāki rezultāti verbālās atmiņas un kognitīvo procesu pārbaudēs. Tas liecina, ka vecākām mātēm var būt priekšrocības attiecībā uz šīm izziņas prasmēm.

COMMENTS

Pievienot komentāru