Godīgi sakot, jaunu māju kaķis izvēlas viena iemesla pēc. Nepieciešams pievērst uzmanību, kad un kā kaķis ir nokļuvis ģimenē. Iespējams, kādam ir no mājiniekiem draudēja briesmas, vai arī mājās bija nepieciešamas pārmaiņas. Gadās tā, ka māja ir noslēgta no ārējās pasaules.
Mājas iedzīvotāji sazinās ar cilvēkiem, bet neatver sirdi un dvēseli apkārtējiem. Šādos brīžos mājās parādās kaķis, kurš regulāri prasa sev uzmanību un dod priekšroku trokšņainām spēlēm.
Tas ir saistīts ar to, ka kaķi precīzi jūt sievišķo enerģiju, viņi var atdot savu maigumu tiem, kam tas nepieciešams, bet tāpat var arī negaidīti iekost, ja saimniece aizdomāsies par sāpīgo pagātni.
Jau sen nav noslēpums, ka, pievēršot uzmanību dīvainajai un netipiskajai sava kaķa uzvedībai, tu vari sevi pasargāt no dažādām nepatikšanām. Ne velti senie grieķi, romieši un ēģiptieši tā cienīja šos noslēpumainos dzīvniekus.
Bet vai var gulēt ar kaķi?
Lasi vēl: Meita redz, ka tēvs sēž blakus mātes guļamistabas durvīm un klausās – pieejot tuvāk, viņa saprata, kas par lietu…
Zinātnieki ir pierādījuši, ka gulēt ar kādu kopā ir noderīgi veselībai, tad kāpēc, lai tas nebūtu kaķis?
Bieži mīluļiem neaizliedz gulēt saimnieku gultā. Un daži kaķi fundamentāli ignorē viņiem speciāli iekārtotās guļvietas. Tajā pašā laikā daži apgalvo, ka kaķis gultā var izraisīt dažādas problēmas un slimības.
Iespējams, kaķus piesaista tā dēvētās ģeopātiskās spiediena zonas, tas ir, zemes dabīgais starojums lūzuma vietās. Šāds starojums ir bīstams cilvēka ķermenim un var negatīvi ietekmēt smadzeņu darbību, var izraisīt miega traucējumus un arī cilvēka psihi. Tāpēc, ja kaķis ir izvēlējies konkrētu guļvietu, lai viņš tur arī paliek.
Citā atzinumā teikts, ka gulēšana ar kaķi noteikti rada sliktu miegu, un no rīta mēs būsim noguruši un apātiski, jo nakts laikā kaķis atņems vitalitāti un enerģiju.
Par laimi, eksistē ne mazums šīs teorijas pretinieku. Daudzi kaķu īpašnieki apgalvo, ka kopš brīža, kad viņu dzīvē parādījās kaķis, viņi nekad nav tik labi izgulējušies kā kopā ar savu murrājošo draugu.
Kaķi ir spējīgi uzlabot savu saimnieku pašsajūtu, un dīvainā veidā viņi spēj sekmēt relaksāciju un iegrimt dziļākā miegā.
Ir pierādīts, ka skaņas viļņi, kurus rada kaķi, labvēlīgi ietekmē personas emocionālo un psiholoģisko stāvokli. Kaķu murrāšana nomierina cilvēku, kā arī efektīvi cīnās pret bezmiegs.
Psihologi iesaka iegādāties kaķi tiem, kas cieš no neirozes un depresijas stāvokļa. Rūpējoties par kaķi, kā arī spēlējoties un, guļot ar viņu, uzlabojas garastāvoklis, normalizējas asinsspiediens un aktivizējas smadzeņu darbība.
Jebkurā gadījumā katrs pats var izlemt kā attiekties pret šiem četrkājainajiem draugiem.
Bet reizēm, lēmuma pieņemšana par kaķa ievešanu ģimenēm vai arī par to, vai ļaut kaķim gulēt gultā nemaz nav atkarīga no cilvēka, jo kaķis pats var izlemt kur, kad un ar ko kopā atrasties.
Avots: