Kāpēc jau pulksten 21:30 bērniem ir jābūt gultās? Pirmais un svarīgākais visu vecāku likums

Tas ir daudz svarīgāk, nekā jūs spējat iedomāties!
Bērnībā mums bieži nācās dzirdēt no mūsu vecākiem frāzi „Ir jau pulksten 9 vakarā, jāiet gulēt!” Taču laiki mainās.

Ja kādreiz 21:00 mēs jau redzējām desmito sapni, tad mūsdienu bērni šajā laikā tikai sāk vilkt naktskreklu mugurā. Unpat tas tiek darīts ar piespiešanos.

Bērnam ir jāiet gulēt agri! Un nemaz nestrīdaties. Savādāk paliek pavisam maz laika augšanas hormona izstrādei. Ja viņš aizmigs 21:00, tad augšanas hormons nonāks asinīs jau 00:30 naktī.

Saskaņā ar pētījumu rezultātiem, bērni ar pareizu miega režīmu spēj labāk koncentrēties un labāk apgūst mācību vielu. Viņiem ir zemāks Alcheimera slimības risks vecumā. Kāpēc?

Pēc ārstu teiktā, šīs slimības attīstību var palēnināt: pietiek vienkārši izgulēties un pievērsties fiziskiem vingrinājumiem.

Ir skaidrs, ka arī vecāki strādā cauru dienu un tikai vakarā var veltīt laiku savam bērnam. Taču nepareizs miega režīms noteikti ietekmēs viņa veselību – gan fizisku, gan psihisku.

Kā lai maina paradumus un iemāca bērnam doties gulēt agrāk

Sāciet ar sevi. Sniedziet bērnam personīgu piemēru. Dodaties gulēt kopā ar viņu. Jo gadījumā, ja pēc gulētiešanas viņš dzirdēs jūsu balsis, televizora skaņu, tad viņš automātiski izdarīs secinājums, ka iemigt nav obligāti.

Vēl viens variants – vienkārši pirms gulētiešanas palasiet bērnam grāmatu. Tā viņš jau zinās – ja mamma vai tētis lasa viņam grāmatu, tātad, drīz jau laiks gulēt.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Pievienot komentāru