Labāk nestādiet šos skaistos augus savā pagalmā – izlasīsiet un sapratīsiet!

Domājot par mūsu pagalma skaisto sastāvdaļu, mēs bieži izvēlamies skaistākos un neparastākos augus. Bet vai tie visi iesakņosies, iepriecinās saimniekus un neradīs papildu problēmas?

Iepazīsimies ar dažiem krūmu un aušanas augu pārstāvjiem, pirms kuru stādīšanas jums godīgi jāatbild uz jautājumu, vai esmu gatavs tiem pievērst pienācīgu uzmanību un vai man tam ir laiks.

 

Rododendrs – skaists ziedēšanas laikā, bet izskatās diezgan parasts, kad šis periods beidzas

Nav jārēķinās ar krūmu, kas bagātīgi zied ilgu laiku: maksimums 2-3 nedēļas. Un, ja uznāk negaidīts pavasara karstums, tad vēl mazāk.

Turklāt rododendri ir izvēlīgi attiecībā uz augsnes skābumu. Neitrālās un sārmainās augsnēs augs sāk slimot un ļoti ātri mirst. Skābuma līmenis jāuztur 4,5 – 5,5 pH diapazonā.

Ar stādīšanas vietu arī jālauza galva: šis krūms nepanes tiešus saules starus, vislabāk aug koku paēnā vietā, kas aizsargāta no vēja.

 

Kadiķis ir skaists krūms un saskaņā ar dažiem apgalvojumiem pēc kadiķa iestādīšanas vietā pazudīs odi un citi kodīgie insekti.

Kadiķa vājā vieta ir rūsa. Šī ir sēnīšu slimība, kas pārceļas uz bumbieriem, ābelēm un citiem augļu kokiem atkarībā no tā, kādu kadiķu šķirni jūs audzējat.

Lasi vēl: Nelaimīgi mājas augi, kas var atnest dzīvē nelaimes un neveiksmes

Lai izārstētu rūsu, vispirms ir jāapstrādā viss dārzs un kadiķis. Labāk ir nogriezt un sadedzināt skartās krūma daļas, kamēr krūms zaudēs savu dekoratīvo efektu. Bet, atstājot slimos zarus, paliek infekcijas perēklis, un būs daudz grūtāk tikt galā ar rūsu.

 

Pievienot komentāru